Apple, Yapay Zeka Geliştiricisi VocalIQ'yu Satın Aldı!

Apple, Yapay Zeka Geliştiricisi VocalIQ'yu Satın Aldı!

Yapay zeka günümüz teknolojisinde oldukça önemli bir rol oynuyor. Özellikle video oyunlarda vazgeçilmez bir ayrıntı olan yapar zekaya bu sefer Apple ihtiyaç duydu.

Apple sanal asistanı Siri'yi geliştirmek ve onu daha yararlı bir hale getirebilmek için İngiltere'de çalışmalarını sürdüren ünlü yapay zeka geliştirme şirketini satın aldı. VocalIQ olarak tanınan şirket, çeşitli uygulamalar ve oyunlar için yapay zeka çözümleri geliştiriyor. VocalIQ'nun geliştirdiği teknolojiler insanlara çeşitli bilgiler öğretebilirken, insanların bildiği diğer ayrıntıları da kendisi öğrenebiliyor.

Dev teknoloji şirketi yapay zeka geliştirici VocalIQ için ne kadar para ödendi henüz bilinmiyor. Apple'ın yapay zeka şirketini satın alarak sürücüsüz otomobillerini de geliştireceği söylenmekte. Kısaca VocalIQ şirketi Apple'ın oldukça çok işine yarayacak. Bu arada resmi taraftan yani ısırılmış elma tarafından da satın alma işlemi doğrulandı. Şartsız koşulsuz artık VocalIQ tamamıyla Apple'a ait.

Mobil cihazlar ve sürücüsüz otomobiller için yapay zeka gerçekten çok önemli. Apple rakiplerine oranla daha erken bir adım attığı için bu konuda avantajlı gözüküyor.

 

Apple Emojileri Eşcinsellik Propagandası Yaptığı İddiasıyla Mercek Altına Alındı

Apple'ın Çılgın Patentlerinin Arasından Bir de Akıllı Yüzük Çıktı

YORUMLAR