Apple Yolun Sonuna mı Geldi? Satışlar Günden Güne Düşüyor

Dünyanın en büyük şirketleri arasında her zaman kendine yer bulabilen Apple'ın son zamanlarda iyi bir tablo ortaya koyamadığını kabul etmek gerekiyor. Peki Apple'ın geleceği ne durumda?

Apple düşüş

Özellikle son birkaç yıldır haddinden fazla fiyat politikasıyla kullanıcıların eleştirilerini almaya başlayan Apple, Çinli rakipleriyle de büyük bir yarış içerisine girmiş durumda. Şirketin anavatanı ABD’de bile şirkete karşı büyük bir tepkinin olduğu görülüyor ve bu anlamda şirket için işlerin iyi gitmediği düşünülüyor.

Dünya tarihinde bir ilki başaran ve 1 trilyon dolar değere ulaşan Apple'ın kar politikası herkes için endişe uyandırmaya başladı. Rakiplerine oranla üst düzey farklar sunamayan cihazlar için fahiş fiyatlar isteyen ABD merkezli şirket, geçtiğimiz ay Microsoft’un gerisine düşerek en değerli şirket unvanını yitirdi.

İndirim Yoksa Yeni Kullanıcı da Yok!

Apple CEO'su Tim Cook ve tüm yönetim kurulu için çanlar çalmaya başlıyorken şirketin 2019 yılında indirim yapması gerektiği savunuluyor. Yoksa daha fazla kullanıcısını kaybedecek Apple için yavaş yavaş sonun başlangıçı olabilir.

Peki ya siz Apple'ın yüksek fiyat politikasını nasıl yorumluyorsunuz, sizce Apple ne yapmalı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!