Apple'ın Hisse Değerleri Düştü

Apple'ın Hisse Değerleri Düştü

iPhone 7 satışlarının düşmesi, Apple'ın hisse değerlerinin yüzde 1.67 düşmesine neden oldu.

Apple'ın hisse değerleri bu Cuma açıklanan verilere göre yaklaşık yüzde 2 oranında düşüş yaşadı. Amerika merkezli olan şirketin hisse değerlerinin düşmesine neden olan şey, sadece birkaç hafta önce tanıtılan ve birkaç gün önce satışa sunulan iPhone 7'nin satış rakamları.

Apple'ın bu sene iPhone 7 ile tam anlamıyla devrim yaratması, klasik iPhone çizgisinin dışına çıkması bekleniyordu. Ancak birçok kişi Apple'ın bunu başaramadığı konusunda hemfikir. Şirketin kendinden bekleneni verememesinin yanı sıra, kulaklık girişinin kaldırılmasına da kullanıcılardan (özellikle sosyal medya üzerinden) tepkiler geldi. Tüm bunların üst üste gelmesiyle sıkı Apple hayranı olan kullanıcılar bile yeni iPhone'u satın almamaya karar verdi.

Alman araştırma şirketi olan GfK'in yaptığı araştırmalara göre, Apple o kadar çok müşteri kaybetti ki, bu sene yapılan iPhone 7 satışları geçen senenin aynı döneminde yapılan iPhone 6S satışlarından yaklaşık yüzde 25 oranında daha az. Bu gibi istatistikler şirketin hisse değerlerini kısa bir sürede yüzde 2 oranında düşürdü ve düşüş yüzde 1.67 oranında sabitlendi.

Apple iPhone 7 Plus İncelemesi

YORUMLAR