Araçların Üzerinden Giden Otobüs Test Sürüşünde

Araçların Üzerinden Giden Otobüs Test Sürüşünde

Çin dünyanın en büyük nüfusa sahip ülkesi olarak biliniyor ama son yıllarda teknolojiye olan yatırımların artmasıyla adından sıkça söz ettiriyor. Bunlardan biri de ilk olarak düşünce olarak varolan, daha sonra TEB-1 adını alarak hayata geçen otobüs. Sadece birkaç ay içerisinde düşünce olmaktan çıkıp gerçek bir otobüse dönüşen TEB-1, Çin'in Qinhuangdao şehrinde test sürüşüne çıktı.

TEB-1'e ait daha önce yayınlanan haberlere baktığımda, kendi adıma konuşmak gerekirse, açıkçası pek mümkün olmayacağını düşünmüştüm. Fakat birkaç ay içerisinde taslak olmaktan çıkıp böylesine bir projenin hayata geçtiğini görmek beni mutlu etti diyebilirim. Tasarım olarak 4.8 metre yüksekliği ve 7.8 metre genişliği olan, araçların üzerinden ilerleyen bu elektrikli otobüs, ayrıca 300 kişilik kapasiteye sahip ve 65 km/s hıza ulaşabiliyor. 


Bir süre daha test sürüşüne çıkacak olan TEB-1, daha sonra toplu taşıma hizmetine açılacak gibi görünüyor. Fotoğrafta gördüğünüz üzere, altında 2 metrelik boşluk bulunan otobüsün altından geçen otomobiller sorunsuz bir şekilde ilerleyebiliyor.

2 Milyon Dolar Kazanmak İstiyorsanız Bu Yarışmaya Bir Göz Atın

Yazı Tiplerini ve Renkleri Dijital Ortama Aktaracak Cihaz Geliştirildi

YORUMLAR