Artık Cep Telefonlarımızda da 3 Boyutlu Filmler Seyredip, Oyunlar Oynayabileceğiz

Artık Cep Telefonlarımızda da 3 Boyutlu Filmler Seyredip, Oyunlar Oynayabileceğiz

Günümüzde 3D teknolojisi oldukça yaygın bir hale geldi ve bu teknolojiyi sinemaların yanında evlerimizdeki televizyonlarda ve hatta dizüstü bilgisayarlarımızda bile tecrübe edebilir durumdayız.

3 boyutlu filmlere ve içeriklere televizyon ve bilgisayarlarımızda erişebiliyor olsak da uzun bir süredir cep telefonları için durum farklıydı. Cep telefonları için herhangi bir 3 boyut teknolojisinin geliştirilmemiş olması geliştiricileri bu alana yoğunlaşmaya itti. Sanal gerçeklik gözlükleri ise 3 boyut teknolojisine farklı bir yaklaşım getirerek bize 3 boyutlu oyunların içerisine daha gerçekçi bir şekilde dahil olma imkanı verdi. İşte bu haberimizin konusu olan Viewbox da 3 boyut teknolojisini cep telefonlarımız taşıyan bir sanal gerçeklik gözlüğü.

Viewbox temel olarak cep telefonmuzun ekranını dev bir ekrana dönüştürerek filmleri çok daha eğlenceli bir şekilde izlememizi sağlıyor. 2 boyutlu filmleri 3 boyutlu hale getirebilen Viewbox, 3 boyutlu filmleri de 3 boyutlu film oynatma yeterliliğine sahip medya oynatıcılarla birlikte kullanıldığında seyretmenizi sağlıyor. Bunun yanında Viewbox'u oyunları çok daha gerçekçi bir şekilde oynamak için kullanabiliyorsunuz. Gözlükler ile oyunlarda uzayı keşfedebilir, deniz altına dalış yaparak köpekbalıkları ile yüzebilirsiniz.

Katlanabilir yapıda tasarlanmış olan Viewbox kolay taşınabilir olmasıyla kullanışlılık kazanmakta. Projenin Kickstarter sayfasına bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz:

https://www.kickstarter.com/projects/1390246866/viewbox-a-vr-headset

Andromium Kullanarak Android Telefonunuzu Bilgisayar Gibi Kullanabilirsiniz!


YORUMLAR