Artık Twitter Engellenenler Listesini Arkadaşlarınızla Paylaşabileceksiniz

Artık Twitter Engellenenler Listesini Arkadaşlarınızla Paylaşabileceksiniz

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter hizmete açacağı yeni özelliğiyle daha güvenli ve temiz bir sosyal platform olma yolunda ilerliyor. Günümüzde spam, uygunsuz içerik ve hakaret sosyal platformlarda en çok şikayet edilen durumlar arasında. Bu tür paylaşımlar ve içerikler insanların sosyal hayatlarını alt üst edebildiği gibi sosyal medya platformlarını kullanılmaz hale getiriyor. Bu tür içeriklere karşı tedbirler alan ve bildirim sistemleri oluşturan sosyal medya servisleri ise uzun vadede kullanıcı sayısını artırabiliyor.

Farklı sosyal medya platformları farklı uygunsuz içerik bildirim yöntemlerine sahipler. Bazı servisler hakaret eden, uygunsuz içerikler paylaşan ve spam niteliğinde reklam mesajları atan hesaplar için hesabı raporlama imkanı verirken kullanıcılara direkt olarak bu hesapları engelleyebilme imkanı veriyor. Twitter ise bu engelleme imkanını bir adım öteye taşıyacak.

Twitter'a yakın bir süre içinde eklenecek yeni özellikile Twitter kullanıcıları engelledikleri hesapların listelerini arkadaşlarıyla paylaşarak bu hesapları ifşa edebilecekler. Bu sayede kullanıcılar birbirlerini spam, uygunsuz içerik paylaşımı yapan ve hakaret eden hesaplar hakkında uyarabilecekler. Kullnaıcılar bu listeyi dışarı aktarmadan önce hangi hesapların paylaşılacaklar arasında yer alacağını belirleme imkanına da sahip olacaklar. Bu iş için hesapların yanındaki kutucukları işaretlemeniz yeterli olacak..csv uzantısına sahip olan Twitter engellenenler listesi başka bir hesap tarafından indirilebilecek ve içeri aktarılabilecek. Böylece bu engellenen hesaplar listesi diğer hesaplar üzerinden otomatik olarak engellenmiş olacak.

Instagram'ın Web Arayüzü Yenilendi

YORUMLAR