Artık Twitter’da Reklamcılar, Tweetlerden Bilgi Toplayabilecek

Artık Twitter’da Reklamcılar, Tweetlerden Bilgi Toplayabilecek

Twitter, tweetlerin içinde yer alan reklam teklifleri ve ve promosyonlara hızlı bir şekilde kayıt olmayı sağlayan Twitter Kart’ın eklenmesiyle, tweet akışını daha etkin bir pazarlama kanalına dönüştürmeye çalışıyor.

Genişletilmiş tweetler olarak da bilinen Twitter Kartlar, tweet akışlarında dikkat çeken ağ kullanıcılarına ait bilgileri saklama özelliği bulunan, 1 yaşında bir özellik. Bu kartlar, ortaklardan tweetlere zengin medya getirmekte. Böylece insanlar tweetleri genişletmek için tıkladıklarında Twitter’dan ayrılmadan fotoğraflara, genel içeriklere ve ürün bilgisine ulaşabilmekteler.

Twitter dün Örnek Üretim Kartı adı ile bir kart çıkardı. Bu kart, pazarlamacıların adlar, Twitter adları, müşteri profillerinin e-posta adresleri gibi bilgilere ulaşmak için Twitter’ı kullanmalarına izin vermekte. Bunun için hiçbir form gerekli değil.

Bu yeni kart ile reklamcılar, Twitter kullanıcılarını genişletilmiş tweetler aracılığıyla teklifler almaya kaydolmak için ikna edebilecekler. Bunun yanında kullanıcıların bir teklifi kabul etmek ve e-posta adreslerini doğrudan bir reklamcı ile paylaşmak için tek bir tıklama yapması yeterli olacak. Twitter, bu işlemin güvenli olduğunu belirtiyor.

Şirket bu zamana kadar yeni özelliği Priceline ve New Relic dahil olmak üzere az sayıda markalarla test etmekteydi. Başlama aşamasında sadece yeni kartları kullanıma sunacağını söyleyen Twitter, küresel kullanımın yakında devreye gireceğini de ekledi.

HTC One Satışları 5 Milyona Ulaştı

YORUMLAR