ASELSAN, Rekor Bir Şova Hazırlanıyor

ASELSAN, Rekor Bir Şova Hazırlanıyor

Türkiye savunma sanayiinin dev şirketi ASELSAN, bu yıl 13.sü düzenlenecek olan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda (IDEF) güçlü bir gövde gösterisiyle şov yapmaya hazırlanıyor. ASELSAN, fuarda sergileyeceği ürün sayısı ile de rekor kıracak.

9 ile 12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan IDEF etkinliğinde savunma sanayinin yerli ve yabancı dev şirketleri ve ülke heyetleri ağırlanacak. Ülkemizin lider savunma şirketi ASELSAN ise bu önemli etkinlikte sergileyeceği tam 317 ürün ve ürün sistemleriyle fuar tarihinin katılım rekorunu kırmaya hazırlanıyor. ASELSAN bu ürünleri ise toplamda 4 bin 901 metrekarelik bir alanda sergileyecek. Neredeyse 5 dönüm sergileme alanı ile fuar tarihinin en büyük standını kuracak olan ASELSAN, katılım rekorunun yanı sıra en büyük stand rekorunu da ele geçirecek.

ASELSAN tarafından sergilenecek olan 317 ürün; deniz sitemleri, hava sistemleri, sınır güvenlik sistemleri, elektronik harp sistemleri ve haberleşme sistemleri gibi birçok kategoride dağılım gösterecek.

Hayli ses getirecek bir gövde gösterisine hazırlanan ASELSAN’ın tanıtacağı ürünler arasında dikkat çekenleri özetlemek gerekirse; hava sistemlerinde son yıllarda gelinen teknoloji düzeyi gözler önüne seriliyor. Korkut Hava Savunma Top Sistemi, Hisar Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Sistemleri ve İhtar Anti – Drone Sistemi ASELSAN tarafından hava sistemleri kategorisinin öne çıkan ürünleri olacak.

Kara sistemleri içindeyse Tank Atış Kontrol Sistemleri, Stabilize Silah Sistemleri, Giyilebilir Teknolojiler, İnsansız Araçlar ve Elektro Optik Sistemler dikkat çekiyor.

Son olarak deniz sistemleri için Vatoz Sensör Yönetim Sistemi, Torpido Karıştırma Sistemleri, Denizaltı Elektronik Harp Sistemi ve Radar Sistemleri ASELSAN’ın iddialı olduğu ürünler arasında yerini alacak.

Kara, deniz ve hava sistemlerinin yanı sıra ASELSAN uzay teknolojileri alanında da bazı ürünler sergileyecek. ASELSAN’ın damga vuracağı IDEF 2017 etkinliği 9 Mayıs’ta ziyaretçilere açılacak ve TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 12. salonunda tarihin en büyük standıyla ASELSAN yerini alacak.

Milli Jetimiz TF-X, Semalarda Fotoğraflandı

Milli Savaş Uçağı İçin TUSAŞ Mühendis Yetiştirecek

YORUMLAR