ASELSAN'ın Lazer Savunma Sistemi Testleri Başarıyla Geçti

ASELSAN'ın Lazer Savunma Sistemi Testleri Başarıyla Geçti

Türkiye’nin savunma sanayii devi ASELSAN, geleceğin savunma teknolojisi olarak görülen lazer savunma sisteminin testlerinde son derece başarılı oldu. Lazer Savunma Sistemi sayesinde belirlenen hedefler kısa sürede ve yüksek isabet oranıyla etkisiz hale getirilebiliyor.

Gelişen ve değişen tehdit unsurlarına karşı geliştirilen tedbirleri de çeşitlendiren ASELSAN, sahip olduğu lazer teknolojisi ile silah sanayiindeki hünerlerini birleştirince ortaya başarılı bir Lazer Savunma Sistemi çıktı. Yapılan testleri de başarıyla tamamlayan Lazer Savunma Sistemi, ASELSAN’ın damga vurması beklenen IDEF 2017 etkinliğinde sergilenecek.

Enerji santralleri, hava alanları, sınır karakolları ve konvoy geçiş güzergahlarının güvenliğini sağlamada kullanılabilen Lazer Savunma Sistemi, el yapımı patlayıcılar ve insansız hava araçlarına karşı tehdit unsurlarına karşı tasarlandı.

Ayrıca yerli Lazer Savunma Sistemi; fiber lazer kaynağı, odaklayıcı atış kontrolcüsü, kızılötesi kamera, lazer mesafe ölçüm cihazı, güç ve kontrol elektronikleri, yazılımlar, soğutma ve güç depolama gibi alt donanımlardan oluşurken, her bir donanım ASELSAN imzası taşıyor.

Lazer Savunma Sistemi’nde üretilen lazer stabilize bir platform üzerinden yönlendirilirken, bu platform hedefin tespit ve takibi için bünyesinde termal ve gündüz görüş kameraları barındırıyor. Kamera görüntüleri üzerinden hedef tespit edilip takip altına alınınca, sistem yüksek güçlü lazer ışınları göndererek hedefi etkisiz hale getiriyor.

ASELSAN, Rekor Bir Şova Hazırlanıyor

Milli Jetimiz TF-X, Semalarda Fotoğraflandı

YORUMLAR