Assassin's Creed Filminden Yeni Bilgiler Geldi

Assassin's Creed Filminden Yeni Bilgiler Geldi

Ubisoft tarafından geliştirilen ve ortaçağ zamanlarındaki bir suikastçinin başından geçenleri konu edinen oyun serisi Assassin’s Creed, oldukça beğenilmesinin ardından beyaz perdeye de taşınıyor. Başrolünde Michael Fassbender’in yer aldığı filmle ilgili bazı yeni detaylar da gün yüzüne çıktı.

Bu yeni detayların kaynağı ise Ubisoft Motion Pictures’ın CEO’su Jean Julien Baronnet’in bir Fransız film dergisine verdiği bir röportaj oldu. Baronnet, röportajda öncelikle büyük Hollywood film şirketlerinden destek almadan kendi çabalarıyla güzel bir film oluşturmaya çalıştıklarını ve Batman Begins ile Blade Runner gibi filmleri hedef alarak ilerlediklerini belirtti. Filmin çekimlerinde yalnızca New Regency firmasıyla ortaklık yapıldığı ve filmin önemli noktalarının Ubisoft Motion Pictures’ın kontrolü altında olduğunu da açıkladı. Ayrıca Baronnet, Fassbender’a senaryo yazarlarıyla birlikte ortak olarak çalışma ve senaryoya bazı kısımlarda müdahale edebilme imkanı da sunduklarını söyledi.

Baronnet, açıklamalarının devamında birçok video oyununun daha önceden sinemaya başarısız şekilde taşındığını, bundaki asıl sebebin ise film şirketlerinin oyun dünyasına uzak olmaları olduğunu belirtti. Fakat Assassin’s Creed’in filminde böyle bir durum yaşanmayacağının da sözünü verdi. Assassin’s Creed oyunları bilindiği gibi geçmişe odaklı bir senaryoya sahip oluyordu, fakat Baronnet oyunun filminde geçmiş ile günümüz arasında bir yerde bulunacağını da açıkladı.

Ayrıca Jean Juliet Baronnet, Ubisoft’un bu filmi beyaz perdeye taşımakla büyük risk aldığını da belirtti. Çünkü bu oyunun filmi 150 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında bir bütçeye sahip. Fakat filmden şimdiden çok umutlu olduklarını da belirten Baronnet, hedeflerindeki izleyici kitlesini 3 farklı kategoriye ayırıyor. Bunlardan ilki 95 milyonluk oyuncu kitlesi, diğeri çeşitli film serilerini takip eden ana kitle, üçüncüsü ise bağımsız film yapımcılarının filmlerini seven bir kitle. Filmin muhteşem kadrosunda Fassbender’in dışında Oscar ödüllü Marion Cotillard, The Wire’dan tanıdığımız Michael Kenneth Williams ve Inglourious Basterds’ten tanıdığımız Denis Menochet gibi oyuncular da bulunuyor. Filmin vizyon tarihi ise 21 Aralık 2016. Serinin yeni oyunu olan Assassin’s Creed: Syndicate’in de 23 Ekim tarihinde çıkış yapacağını hatırlatalım.

Suikastçiler Altın Çağa Hazırlanıyor, Assassin's Creed Golden Age!

YORUMLAR