Battlefield 5'in Detayları Gün Yüzüne Çıktı

Battlefield 5'in Detayları Gün Yüzüne Çıktı

FPS dünyasının önde gelen oyun serilerinden Battlefield, gümbür gümbür geliyor. Serinin yeni oyunu Battlefield 5, Birinci Dünya Savaşı'nı konu alacak.

Electronic Arts ve DICE tarafından piyasaya sürülecek yeni Battlefield serisinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Oyunun yapımcıları bir önceki Battlefield oyununda savaş alanından uzaklaşarak beklentileri karşılayamamışlardı. Bu sefer tekrardan savaş alanına geri dönmeye hazırlanan Battlefield 5, Birinci Dünya Savaşı'nı konu alacak. Günümüzde çıkan oyunların modern savaşa yönelmesinin aksine bir hamle ile tarihsel bir savaşa yönelen Battlefield, şimdiden beklentileri yükseltmiş oldu.

İsviçreli bir parekende satış sitesinde ortaya çıkan Battlefield 5 görseli, serinin bomba gibi devam edeceğini gösteriyor. Sitede açığa çıkan oyun incelendiğinde oyunun Birinci Dünya Savaşı'nda gerçekleşeceği görülüyor. Oyun hakkında ortaya çıkan bir diğer bilgiye göre oyun, taktiksel tabanlı FPS olarak karşımıza çıkacak. 26 Ekim tarihinde piyasaya çıkacağı söylenen Battlefield 5; PS4, Xbox One ve PC platformalarına gelecek.

Şu an bu bilgilerin sızıntıdan ibaret olduğunu ve gerçekliğin ilerleyen günlerde ortaya çıkacağını söylememiz gerekiyor. Ancak, serinin gidişatına bakıldığında böyle bir hamlenin yapılması gerekiyor.

Battlefield Hardline'a Yeni Bir Ücretsiz DLC Geliyor

Assassin's Creed Identity Dünya Çapında Çıkış Yaptı!

YORUMLAR