Battlefield Türkçe Oldu!

Battlefield Türkçe Oldu!

Electronic Arts ve Türkiye'nin arası son günlerde oldukça iyi. Özellikle FIFA serisinin ülkemizde yakaladığı başarının ardından potansiyeli gören şirket, oyunu Türkçe çıkarmaya başlamıştı. Bugün açılan bir sayfa ise Battlefield Türkçe olur mu sorularını gündeme getirdi.

Ülkemizdeki oyuncu kitlesinin büyüklüğü aslında birçok firmayı etkiliyor. Ancak bu oyuncu kitlesini bir oyuna yönlendirmek ve kendi oyunlarını aldırmak konusunda ne yapacaklarını bilemeyen şirketler, şimdilik sınırlarımızdan biraz olsun geri duruyorlar. Buna rağmen Electronic Arts gibi oyunlarına Türkçe destek veren şirketler ise bunun kaymağını oyun satışları olarak yemeye devam ediyor. 

Battlefield 5 hakkında çıkan söylentiler bu yılın başında gelmeye başladı. Oyunun bu sene çıkacağı ve Birinci Dünya Savaşı yıllarında geçeceğine dair söylentilerin ardı arkası ise o günden sonra kesilmedi. Bunlar yeterince heyecanlı haberler değilmiş gibi bugün EA'den hiç beklenmedik bir başka hareket daha geldi. Facebook üzerinde 7 milyondan fazla beğenisi olan Battlefield sayfası, Türkçe gönderiler atmaya başladı. 

Aslında bu çok önemsiz bir ayrıntı gibi görünebilir. Yine de FIFA Türkiye'nin de oyunun Türkçe olacağının açıklanmasının ardından Türkçe gönderiler atmaya başladığı düşünülürse, Battlefield 5 için de içimizde bir umut ışığı doğmuş durumda. Facebook üzerinden takip edebileceğiniz sayfa ise 6 Mayıs tarihinde yapılacak lansmana ısrarla bizi davet etmeye devam ediyor. 

Battlefield 5 Hakkındaki Yeni Söylenti Ortalığı Kasıp Kavurdu

Battlefield 5'in Detayları Gün Yüzüne Çıktı

Minecraft ve Battlefield Oyunlarını Bir Arada Oynamak İster misiniz?

YORUMLAR