Bilgisayar Korsanları 11 Eylül Belgelerini Yayınladı

Bilgisayar Korsanları 11 Eylül Belgeleri 1

Bilgisayar korsanlarından oluşan bir grup olan The Dark Overlord, kendilerine 2 milyon dolar değerinde Bitcoin ödemesi yapılmaması halinde 11 Eylül saldırılarıyla ilgili belgeleri 5 parça halinde yayınlayacağını açıklamıştı. The Dark Overlord, geçtiğimiz günlerde 11 Eylül ile bağlantılı olan yaklaşık 650 belgeyi internette yayınlamıştı. Bitcoin ödemesi alamayan bilgisayar korsanları, bu kez de 7500 kadar belgeyi daha yayınladı.

Paylaşılan belgelerin sigorta şirketleri, avukatlık büroları ve ABD hükümetinden elde edildiği söyleniyor. Ancak belgelerde, hükümetin 11 Eylül olayları ile bağlantısı olduğunu gösteren herhangi bir delil yer almıyor.

Belgelerde, sigorta şirketlerinin, asgari seviyede ödeme yapmak için suçlu arama çalışmaları yaptığına dair bilgiler yer alıyor. Sigorta şirketleri, 11 Eylül saldırıları nedeniyle meydana gelen zararı karşılamak için çeşitli senaryolar üzerinde planlar yapmış. Hatta öyle ki sigorta şirketleri saldırıda kullanılan uçakların sahibi olan hava yolu şirketini, uçak üreticilerini, ABD Federal Havacılık Kurulu ve teröristleri suçlayarak işin içinden sıyrılmaya çalışmış.

Bilgisayar Korsanları 11 Eylül Belgeleri 2

Sigorta şirketleri, saldırıda kullanılan Boeing 757 ve 767 tipi uçakları uygun elektronik aktarıcı ile donatmadığı gerekçesiyle Boeing şirketini suçlamış ve bu konuda bir hayli ısrarcı olmuş. Ayrıca sigorta şirketleri, dönemin ABD Başkanı George W. Bush'un saldırılardan önceden haberdar olup olmadığı konusunu da araştırmış ancak herhangi bir bağlantı bulamamış.

Şimdiye kadar belgelerin birinci ve ikinci kısımlarını yayınlayan The Dark Overlord, 2 milyon dolar değerinde Bitcoin ödemesi istediklerini tekrar hatırlattı. Bilgisayar korsanları, Bitcoin ödemesinin yapılmaması durumunda daha çok belge yayınlayacaklarını söyledi.