Bill Gates: "Steve Jobs ile Asla Aynı Lig'de Olmadım"

Bill Gates: "Steve Jobs ile Asla Aynı Lig'de Olmadım"

Becomming Steve Jobs (Steve Jobs Olmak) isimli kitabın içerisinde yer alan bir röportajda Bill Gates, Apple'ın fikir önderi hakkında oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Kitap içerisinde yer alan metin şu şekilde:

"Ben asla onunla (Steve Jobs ile) aynı lig'de yer almadım. Demek istediğim, hazırlıklarına ne kadar kesin hatlarla başladığını görmek olağanüstüydü. Ve sahneye cıktığında ise, insanların doğru şartlara sahip olmadığını iddia ederken oldukça katı bir tutumu vardı. Bu büyük performansında kendisi de biraz heyecanlanıyordu. Sonra istediği şeyi gerçekleştiriyor ve buna tanık olmak muhteşem bir şey. Aslında baştan beri neyi anlatacağı konusunda fikir sahibisiniz, ancak sahneye çıktığında söyledikleri sanki o an aklından türemiş gibi taze geliyordu."

Görünüşe göre Lotus'un CEO'su Eric Bedel insanları Cupertino'ya davet edip gelişen Mac yazılımını gözlemlemelerini sağlamış. Bedel, Steve Jobs ve ekibinin sadece kendisini değil, Bill Gates'i de dikkate almadığını söylüyor ve ekliyor: "Bill Gates'e lanet olası bir paspasçıymış gibi davranıyordu". Bill Gates bu konu üzerine şu sözler sarfediyor:

"Cupertino'ya giderdik ve Steve bize bu çalışmanın ne kadar havalı olduğunu ve bizi niçin bu işe davet ettiğine dair bir fikri olmadığını belirtirdi. Hepimizin nasıl idiotlar olduğunu duyduğunu söyleyen Steve, bu işin altın değerinde olduğunu vurguluyordu. 999 dolara satılacak olan Mac'in önünde daha 9 ay vardı."

Bill Gates bu röportajı sonlandırırken Steve'in sert bir mizaç taşıdığını ama ona yeterince kızgınlığını belli etmediğini söyledi.

 

Sizin bu konudaki fikriniz nedir? Steve Jobs ile Bill Gates gerçekten aynı klasmanda değiller mi? Neden Farklılar? Yorum kutusundan sohbetimize katılabilirsiniz.

Steve Jobs ve Tim Cook Dostluğunda Şok Edici Detaylar Ortaya Çıktı

Steve Jobs Hala Apple'ı Yönetiyor Olsaydı Ne Olurdu?

YORUMLAR