Bill Gates'ten Bodruma Yatırım

Bill Gates'ten Bodruma Yatırım

Dünyanın en zengin adamı sıfatını uzun yıllardır koruyan Bill Gates'in büyük yatırımcılarından bir tanesi olduğu Four Seasons, Bodrum'da yeni bir hotel açmak için harekete geçtiğini duyurdu.

Bodrum bugüne kadar hep yerli üst sınıfın tercihi bir yer konumundayken, son yıllarda yapılan yatırımlarla çehresi değişmeye başladı. Banyan Tree ve Mandarin Oriental Bodrum gibi yatırımların ardından daha lüks hotellere de ev sahipliği yapmaya başlayan Bodrum'un, ilerleyen yıllarda kamp yapan futbol kulüplerinin de cazibe noktası olabilmesine yönelik yatırımların yapıldığı da biliniyordu. Tüm bunların yanı sıra günümüze kadar sadece İstanbul'da hotel açan Four Seasons yönetiminin, ani bir kararla Bodrum'a da yerleşme kararı aldıkları söylendi. 

İşin ilginç tarafı ise Four Seasons markasının en büyük ortaklarından bir tanesinin Bill Gates olması. Aslında kendisinin bütün gelirini Microsoft'tan elde ettiği düşünülse de ünlü iş adamı Microsoft'tan elde ettiği milyar dolarları başka işlere yatırmaktan da çekinmiyor. Hatta kendisinin hala en zengin adam listesinin başında yer almasının sebebi olarak da Microsoft'tan ziyade yaptığı diğer yatırımlar gösteriliyor. Four Seasons'ın aldığı karardan sonra Bill Gates'in zenginliğine zenginlik katacak yeni yatırımı da böylece Bodrum'da açılmış olacak.

Bill Gates Yine Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Bill Gates, Apple ve Microsoft Arasındaki Tartışmaya Son Noktayı Koydu

YORUMLAR