Bim'in Sattığı Apple Ürünlerinin Sahte Olduğu Ortaya Çıktı

Bir süredir Apple ürünlerini normal fiyatlarından ucuza satmasıyla dikkat çeken Bim'in aslında orijinal ürünler satmadığı ortaya çıktı. Apple Türkiye avukatları tarafından yapılan açıklamada aksesuarların sahte olduğu iddia edildi.

Kısa süre önce ABD ürünlerini boykot çağrısı kapsamında iPhone 6 satışını durduran Bim, pazar fiyatının altında etiketlerle ürün sattığı için tartışma konusu olmuştu. Fakat Apple avukatlarının 7 Mayıs’ta Bim'e gönderdiği ihtarname içerisinde mağazalarda satılan ürünlerin sahte olup olmadığı soruldu.

'Taklit Ürünlerini Nereden Temin Ettiniz?'

Konu ile ilgili açıklamada bulunmayan Bim'in, Apple tarafından onaylanmayan ürünleri sattığı dile getiriliyor. Ayrıca şirketin hukuki tarafından gelen açıklamada marka isminin haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuar cinsi taklit eşyaların Apple'a teslim edilmesi ve taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin öğrenilmesi isteniyor.

Tabii ki bu durumu yalanlayacak olan Bim'in tam olarak neler söyleyeceği merak konusu oldu. Bu kadar büyük market zincirinin sahte ürünleri satması akla yatkın gelmiyorken Apple avukatlarının bu işin peşini bırakmayacağını söyleyebiliriz. Bakalım Apple ve Bim arasında nasıl bir atışma yaşanacak?