Binlerce Wii U Çalındı!

Binlerce Wii U Çalındı!

Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu Wii U hırsızlarında ilgisini çekmiş gibi görünüyor. İyi bir satış grafiği çizen Wii U, kullanıcıları tarafından da olumlu yorumlar toplamayı başarıyor. Bu kadar beğenilen bir cihazdan faydalanmak isteyenler elbette olacaktır, Wii U bir grup hırsızın dikkatini çekmiş olacak ki bir hırsızlık olayına adı karıştı.

Amerika’nın Seattle şehrinde bulunan bir havalimanında stoklar halinde dağıtılmayı bekleyen yaklaşık 7000 adet Wii U’nun bir grup hırsız tarafından çalındığı bildirildi. Havalimanındaki bu olaya şahit olan bir polis memuru olayı şu şekilde anlattı “28 yıllık polis memuruyum böyle bir vakaya ilk kez rastlıyorum. Filmlerdeki gibi bir olay yaşandı, kaldırıcılar yardımı ile kamyonlara yüklenen 7000 adet Wii U’yu çalan hırsızlar olay yerinden uzaklaştı”

Toplam değerinin 3 milyon dolara yakın olduğu düşünülen konsolların yarısı Wii U Basic Edition diğer yarısı ise Wii U Premium Edition olarak tespit edildi. Polis memurlarına göre kısa sürede yakalanmaları beklenen bu hırsızların bu kadar konsolu saklamasının oldukça zor olduğunu belirtti ve bunları satamayacaklarını eğer satarsalar anında yakalanacaklarını da dile getirdiler.

BioShock Infinite İçin İddialı Açıklamalar

YORUMLAR