Biostar Z170, H170 ve B150 Chipsetleri İçin Racing Serisi Anakartlarını Tanıttı

Biostar Z170, H170 ve B150 Chipsetleri İçin Racing Serisi Anakartlarını Tanıttı

Biostar, 2015'e veda ederken son saatler içerisinde yeni anakart serisini duyurdu. Racing olarak adlandırılan bu yeni anakart serisinde Intel'in H170, Z170 ve B150 chipsetlerine sahip üç versiyon bulunuyor.

Biostar, isminden de anlaşılabileceği üzere bu anakartlara yarış konseptinde bir tasarım uygulamış. Anakartların zemininde yarış bayraklarını andıran bir deseni de görüyoruz. Bu anakartlarda ortak olarak bulunan özelliklerden ilki "Racing I/O Armor" olarak adlandırılıyor. Bu özellik sayesinde anakartın giriş/çıkış portları ve diğer bileşenleri hem statik elektrik yüküne hem de toza karşı korunmuş oluyor. Bu anakartların detaylı özelliklerinin sıralandığı tabloyu aşağıdan görebilirsiniz.

Bu anakartlarda LED'li göstergeler standart olarak sunulurken, LED'li şeritler ise opsiyon olarak sunuluyor. Bu aydınlatmalar "Vivid LED DJ" yazılımı ile programlanabiliyor. Biostar, anakartlara "GT Touch" olarak adlandırdığı bir özelliği daha eklemiş. Bu özellik ile kullanıcı yüksek performans istediği zamanlarda "Sport Mode", enerji tasarrufu istediği zamanlarda ise "Eco Mode" seçeneğini seçerek anakartı kolayca optimize edebiliyor. Yarış temalı anakartların bu özelliği adeta günümüz otomobillerindeki mod seçeneklerine benziyor.

BIOS'un zarar görme veya çökme ihtimaline karşı bu anakartlarda Dual BIOS teknolojisi de bulunuyor. Biostar, bu anakartların çıkış tarihleri veya fiyatları ile ilgili ise henüz bir açıklamada bulunmadı.

Dünyanın En Hızlı 10 Süper Bilgisayarı

Dünyanın En Güçlü Ekran Kartı Piyasaya Sürüldü

YORUMLAR