Bir Dakika Süren Mobil Oyun 1.4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Bir Dakika Süren Mobil Oyun 1.4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Gunslinger Studios'un ilk oyunu Exiles of Embermark, mobil platformlar için geliştirilen bir tür dövüş oyunu. Mobil oyuncuların ilgisini daha geliştirme aşamasında çeken bu oyun, bugün 1.4 milyon dolarlık yatırım aldı.

36 milyar dolarlık mobil oyun pazarında, büyük şirketlerin başka oyunlara yatırım yaptığını çok görmüyoruz. Oldukça büyük rekabetin olduğu bu alanda gelirler, ya bir şekilde tutulan bağımsız yapımcılara ya da büyük reklam gelirleriyle kendi oyunlarını geliştiren yayıncılara gidiyor. Henüz geliştirme aşamasında olan Exiles of Embermark ise bunun tam aksine, daha işin başında Industrial Toys isimli oyun yayıncısından 1.4 milyon dolar yatırım alarak, sağlam adımlarla geldiğini bizlere gösteriyor. 

Daha çok yüksek kaliteli nişancı oyunları yayınlayan Industrial Toys, Exiles of Embermark gibi orta seviye bir oyuna yatırım yapmak için çok tereddüt etse de oyunun potansiyelini görüp, 1.4 milyon dolar gibi büyük bir bütçe ayırmaya karar vermiş. 

Exiles of Embermark, temelde iki savaşçının karşılıklı mücadele ettiği bir oyun. Oyunu sağ alt tarafta bulunan yeteneklerin üzerine tıklama vasıtasıyla yönetiyoruz. Küçük simgelerle betimlenen bu özellikler, savaşçının yeteneklerini gösteriyor ve üzerine bastığımızda karakterimiz o yeteneğini kullanıyor. Oldukça hızlı ilerleyen oyun boyunca doğru yetenekleri kullanarak karşımızdaki rakibi saf dışı bırakmaya çalışıyoruz. İşin eğlenceli kısmı ise oyunu tek elle oynayabilmeniz ve doğru hızda ilerlerseniz, sadece 1 dakika içinde sonucu görebilmeniz. Mobil platformlarda hızlı biten oyunların daha çok tercih edildiğini düşünürsek Exiles of Embermark, çok tutan yapımların arasına girmeye şimdiden aday. Böylesine bir yatırım almış olan oyunun mekaniklerini de hemen aşağıdaki videodan görebilirsiniz;

Mobil İnternet Kullanımı Türkiye'de Masaüstünü Geride Bıraktı

Oyunlardan En Çok Gelir Elde Eden Ülkeler Belli Oldu! İşte Türkiye'nin Sırası

YORUMLAR