Bir E3 Daha Elder Scrolls 6 Olmadan Geçti

Bir E3 Daha Elder Scrolls 6 Olmadan Geçti

2011 yılı oyun dünyası için benzersiz bir yıldı. O sene, Elder Scrolls serisinin 5. oyunu Skyrim çıkış yapmış, işi, eşi, evi bırakıp saatlerimizi Skyrim'e gömmüştük.

Her güzel şeyin bir sonu vardı elbet ki; fakat Skyrim için bu son çok daha geç gelmişti. Oyun için sayısız mod yayınlanmış, Skyrim'i baştan oynayabilmemiz için bize yeni sebepler sunulmuştu. Takip eden yıllarda ise Elder Scrolls Online duyurulmuştu. Bu oyun, ilk online Elder Scrolls tecrübesi olması açısında dikkatleri üzerine çekmişti.

Skyrim'den sonra Elder Scrolls Online bizi biraz oyalayabilmişti. Elder Scrolls Online maceramıza ara verdiğimizde ise Skyrim'in yenilenmiş sürümü duyurulmuş, geçtiğimiz sene çıkış yapmıştı. Son dönemde ise Elder Scrolls Online'ın Morrowind genişleme paketi yayınlandı, Nintendo Switch için Skyrim duyuruldu ve Skyrim'in sanal gerçeklik sürümü ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Görüleceği üzere 2011'den beri Bethesda ya Skyrim için çalışmalar yaptı, ya da Elder Scrolls Online için yeni içerik hazırlamakla uğraştı. 6 senedir Elder Scrolls 6 için sabırsızca bekliyoruz; anlaşılan o ki daha da beklemeye devam edeceğiz.

E3 2017 sırasında bir sonraki Elder Scrolls oyunu için açıklama yapan Bethesda'nın müdür konumundaki elemanlarından Pete Hines, Elder Scrolls 6'nın Bethesda'nın öncelik listesinde 3. sırada olduğunu söyledi. Wolfenstein 2 ve Evil Within 2'yi duyuran Bethesda ilk önce bu oyunları kusursuz bir şekilde yayınlamak için çabalayacak, ancak bu oyunların işi bittikten sonra Elder Scrolls 6 için çalışmalar başlayacak.

Müdürümüzün açıklamaları göz önünde bulundurulursa Elder Scrolls 6 için en iyi ihtimalle 1-2 sene daha beklememiz gerekebilir.

Mount & Blade II: Bannerlord'dan E3 2017 Videoları

YORUMLAR