Bir Kez Görüştüğü Adam Reddedince 159 Bin Mesaj Attı, Ölümle Tehdit Etti

jacqueline ades mesaj

Sadece bir kez görüştüğü adamın kendiyle ilgilenmemesi üzerine çılgına dönen Arizonalı bir kadın, ilk görüşmenin üstünden geçen 10 ay içerisinde talihsiz adama 159 binden fazla mesaj attı.

Jacqueline Claire Ades, mayıs ayında Paradise Valley Polis Departmanı tarafından uzun zamandır gizlice izlediği bir adamın evine zorla girmekten tutuklanmıştı. Nitekim mayıs ayında yapılan birçok haberde adı geçen kadın, internetten tanıştığı adama 65 bin mesaj attı haberleriyle gündeme gelmişti. Geçtiğimiz Cuma günü kadınla ilgili dosyayı bazı basın kuruluşlarıyla paylaşan polis birimlerinin, kadının 65 bin mesajdan daha fazlasını gönderdiği tespit ettikleri görüldü.

Arizona Republic isimli internet sitesi tarafından elde edilen belgelerde, Ades’in mesajlarına Temmuz 2017’de, ismi verilmeyen adamın kendisini eve bırakmasından sonra başladığı bilgisi yer alıyordu.

Belgelerde, kadının çok sayıda mesaj atmakla yetinmediği, tehdit içerikli mesajlar attığı da yer alıyordu. Kadının attığı mesajların bazıları şöyleydi: “Böbreklerinden sushi yapacağım ve elindeki kemikleri çubuk olarak kullanıp onları yiyeceğim”, “Kanınla banyo yapacağım!”, “Kafatasının, ayaklarının ve ellerinin üzerindeki bağ dokuları alıp, giyeceğim.”

Yetkililerin “psikolojik rahatsızlıklar gösteriyor” şeklinde tanımladıkları kadın, mayıs ayında tutuklandıktan sonra Maricopa Cezaevine gönderilmişti. Hakkında hazırlanan dosyanın tamamlanmasından sonraysa ilk duruşmasına 5 Şubat tarihinde çıkacak aktarılanlar arasında yerini aldı.

jacqueline claire ades mesaj

Eve zorla girdi

Paradise Valley Polis Departmanı, Ades ile ilgili ilk şikayeti 2017 yılında almıştı. Kendisine sürekli mesaj atılmasından bıkan ismi belirsiz adam, kadını polise şikayet etmişti. Nisan 2018’e gelindiğinde ise Ades, takip ettiği adamın evine zorla girdikten sonra, banyo yaparken polisler tarafından yakalanmış ve gözaltına alınmıştı.

Jacqueline Claire Ades, 4 Mayıs 2018 tarihindeyse sürekli takip ettiği adamın işyerine giderek, gördüğü herkese talihsiz adamın karısı olduğunu söylemişti. Gelen şikayet üzerine bölgeye hareket eden Scottsdale Polis Departmanı kadını ofisten çıkarmış ve uzaklaşana kadar ona eşlik etmişlerdi. Olayı duyan Paradise Valley Polis Departmanı ise ofis olayından sonra Jacqueline Claire Ades’i tekrar tutuklamıştı.

Yaşananlardan sonra hakkında iddianame hazırlanan Jacqueline Claire Ades’in yaklaşık 10 ay süren takip esnasında talihsiz adama 65 binden fazla mesaj attığı bilgisine yer verildi. Yapılan araştırma sırasında mesajların sayısının 159 bine dayandığı görüldü.