Bir Uçak Kazasında Hayatta Kalabilir miydiniz? Bu Oyunda Cevabını Bulabilirsiniz

Bir Uçak Kazasında Hayatta Kalabilir miydiniz? Bu Oyunda Cevabını Bulabilirsiniz

Eğer siz bir uçakta uçuş yaparken acil bir durum ortaya çıksaydı ne yapardınız? İnsan aslında bu sorunun cevabını bile düşünmek istemiyor; fakat böyle bir olay başımıza geldiğinde tedbirli olmakta fayda var. Olası bir acil durumda panik yaparak işleri karıştırmak isteyebileceğimiz son şey. İşte bu tür sanal bir uçuş deneyimini yaşamanıza imkan veren bir uçak kazası simülatörü olan Prepare for Impact mobil cihazlar için yayınlandı.

Prepare for Impact aslında bir uluslararası uçuş güvenliği araştırma projesinin bir parçası olarak tasarlanan bir simülasyon oyunu. Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz Prepare for Impact'da bir yolcunun yerine geçiyoruz ve biz uçuş yaparken acil durumlar yaratılıyor. Bu acil dıurumlar karşısında nasıl tepkiler vereceğimiz konusunda tamamen özgürüz. Dilersek uçuş personelinin talimatlarını dinleyerek oyunu kitabına göre oynayabiliriz, dilersek farklı şekilde hareket ederek bu eylemlerimizin negatif sonuçlarına katlanabiliriz.

Prepare for Impact'da uçak motorları arızalanabiliyor, uçakta yangın çıkabiliyor veya deniz üzerine acil iniş yapmanız gerekebiliyor. Ayrıca uçağın tahliyesi sırasında duman ve su gibi tehlikeler kabinden çıkışınızı güçleştirebiliyor. Oyununun gerçekçilik konusunda bir hayli iyi iş çıkardığını belirtmekte fayda var.

Eğer uçuş güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Prepare for Impact'ı kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR