Bırakın Pizzalarınızı Robotlar Hazırlasın!

Bırakın Pizzalarınızı Robotlar Hazırlasın!

Gazeteci robotlardan sonra, pizzacı robotlarda adından söz ettirmeye başladı. Silikon Vadisi’nin her şeyi robot yapma arzusu tam gaz devam ediyor.

Vadi’nin genç ‘start up’ şirketlerinden Zume Pizza, üretiminin neredeyse her aşamasında robot kullanıyor. İnsan ve robotların iş birliğinde daha hızlı ve ucuz üretilen pizzalar, fırınlı kamyonlarda müşteriye ulaşana kadar pişiriliyor. Böylelikle kelimenin tam anlamıyla fırından yeni çıkmış pizza yeme keyfi ayağınıza geliyor.


Pizzacı robotların görevleri: hamuru açmak, domates sosunu dökmek ve yaymak, hazırlanan ürünü üretim bandından fırına göndermek ve pişen pizzayı dilimlere bölmek şeklinde özetlenebilir. Pizzaların siparişe göre malzemelerini koyma işiyse hala insanlarda. Ayrıca robotlar, malzeme stoğunun kontrolünü yaparak gereksinime göre malzemeyi otomatik olarak sipariş verebiliyor.

Zume Pizza şirketinin bir diğer inovasyonu ise pizza kutuları. Şeker kamışı bazlı özel kutular sayesinde pizzalar çıtırlığını fırından ilk çıktıkları andan, müşteriye ulaşana kadar koruyor.

LG'nin Yeni Havaalanı Robotları Rehberlik ve Temizlik Hizmetleri Veriyor

Einstein Öğretmeye Devam Ediyor. Fakat Bu Sefer Robot Olarak

YORUMLAR