Bitirilmemiş Bir Rayman Oyunu 24 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

Bitirilmemiş Bir Rayman Oyunu 24 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

Birçoğumuzun çocuk yıllarında çılgınlar gibi oynadığı Rayman serisi, oyun dünyasında da yer etmiş platform oyunlarından birkaçını içerisinde barındırıyor. Bu serinin yapımcısı Michel Ancel, 24 yıl önceden günümüze gelen bitirilmemiş bir Rayman oyununu ortaya çıkardı.

1995 yılında Ubisoft'ta tasarımcı olarak çalışan Michel Ancel, çeşitli masallardan etkilenerek ortaya çıkardığı Rayman projesine başlamış daha sonra bu proje Ubisoft tarafından satın alınmış. İlk olarak 1 Eylül 1995'te Atari Jaguar için yayınlanan Rayman serisi, durdurulamaz bir yükselişe geçmiş ve milyonlarca oyuncunun evine ulaşmayı başarmıştı. Ancel, daha önce yaptığı bir röportajda aslında ilk oyunun SNES için geliştirildiğini; ancak Ubisoft bunu CD-ROM kullanan bir konsola çıkarmak istediği için Atari'ye geçtiklerini açıklamıştı. SNES CD-Rom adaptörü için uyarlanan versiyon ise iprtal edilmişti.

Kişisel Instagram adresi üzerinden bir kartuş paylaşan Ancel, 24 yıl sonra Rayman'in SNES için geliştirilmiş olan sürümünü bulduğunu ve çalışıp çalışmadığını deneyeceğini söyledi. Ardından paylaşdığı görsellerle kartuşun onca zaman rağmen hala çalıştığını ve ilk oyunun SNES'te nasıl göründüğünü de birkaç başka fotoğrafla bizlere gösterdi. Rayman hayranlarının yüzüne küçük bir gülücük kondurmaya yeten bu resimlerin ardından, yeni Nintendo konsolu için de bir Rayman yapmak istediğini belirten Ancel'in paylaştığı fotoğraflar ise şöyle:

Ubisoft'un Yeni Oyunu Just Sing Yakında Geliyor!

YORUMLAR