Blackberry, Tehlike Anında Kendini Yok Edebilen Telefon Üretecek

Blackberry, Tehlike Anında Kendini Yok Edebilen Telefon Üretecek

Mobil teknoloji konusunda oldukça deneyimli olan fakat mobil cihaz üretme alanında pek fazla aktiflik göstermeyen Blackberry, tarihinin en büyük çıkışını yapabileceği yeni projesini açıkladı.

Blackberry, Android işletim sistemi tabanlı yeni bir güvenlik yazılımı geliştirmeye çalışıyor. Bu yazılım eğer başarıyla geliştirilebilirse çok yakında piyasa iyice kızışabilir. Çünkü Blackberry CEO'su John Chen, kendini tehlike anında yok eden bir telefon üretmek istiyor. Çok farklı bir güvenlik yazılımıyla çalışacak bu sistem ilk olarak Boeing ismini taşıyan telefon modelinde kullanılacak. Henüz çalışma aşamasında olan bu projenin ne zamana tamamlanacağı ise bilinmiyor.

Boening ismini taşıyan yeni cep telefonu başka hiçbir destek almadan sadece bu yeni güvenlik sistemiyle korunacak. Yalnızca kendini yok etmekle kalmayan Blackberry'nin yeni telefonu, konuşma ve mesajlaşma verilerini de gizleyebilecek. Bir nevi günümüzde kullanılan kriptolu telefonlara benzeyecek olan bu cihazın arka kapağını dahi açamıyorsunuz. Telefonun sahibi dışında arka kapağı açmaya çalıştığınızda tüm uygulamalar donuyor ve telefon kullanılamaz bir hale geliyor. Telefonu izinsiz açmakta daha fazla ısrar ederseniz telefon görevi gereği kendini imha ediyor.

Blackberry'nin bu yeni projesinin daha çok iş adamlarına yönelik olduğunu düşünüyoruz. Para dolu bir kasayı korumak için alınan güvenlik önlemlerine taş çıkartacak Boeing Black'ın fiyatının ise ne olacağı bilinmiyor.

Micromax, CyanogenMod Yüklü Akıllı Telefonu Yureka'yı Duyurdu

Andromium Kullanarak Android Telefonunuzu Bilgisayar Gibi Kullanabilirsiniz!

YORUMLAR