Blizzard, Battle.net Devrini Sonlandırıyor

Blizzard, Battle.net Devrini Sonlandırıyor

Blizzard, şu ana kadar geliştirmiş olduğu bütün oyunların online altyapısının belkemiği olan Battle.net için oldukça radikal bir karar aldı. İlk Diablo oyunu zamanında tanışmış olduğumuz Battle.net, temel olarak World of Warcraft ve Overwatch gibi online oyunları oynamamızı mümkün kılıyor, Starcraft 2 gibi oyunların online oyun modlarını oynayabilmemize imkan tanıyordu. Blizzard, kendi oyunlarıyla özdeşleşmiş olan bu online hizmetin adını sonlandıracağını ve artık yeni bir adla oyun severlerin hizmetine sunacağını resmi olarak açıkladı.

Blizzard, Battle.net adını sonlandırırken yerine özel bir yeni isim kullanmayacağını, Battle.net'i sadece Blizzard Tech olarak değiştireceğini duyuruyor. Bu yeni ünvan oldukça standart ve düz bir yapıda olduğu için akıllara Battle.net ile sunulan hizmette herhangi bir değişiklik olup olmayacağı sorusu geliyor. Blizzard neyse ki Battle.net'te yapacağı isim değişikliğinin sadece isim boyutunda kalacağını garantiliyor. Teknik olarak Battle.net hizmetlerinde hiçbir değişiklik olmayacak.

Battle.net'in Blizzard oyunlarıyla özdeşleşmiş ikonik bir yapıya sahip olması nedeniyle bu gelişme uzun süredir Blizzard oyunlarını oynayan oyuncular için bir devrin kapanması anlamına geliyor.

World of Warcraft: Legion'ı Detaylı İnceledik!

YORUMLAR