Blizzard Senelerdir Süren MMO Projesini İptal Etti

Blizzard Senelerdir Süren MMO Projesini İptal Etti

Tüm zamanların en başarılı oyunlarından biri olan World of Warcraft'ın yapımcısı Blizzard, senelerdir birçok başarılı oyun projesinin ardından şu soruya takılmış durumdaydı: "World of Warcraft'tan sonra ne gelecek?" Cevabı uzun zamandır oyuncular tarafından Titan ismiyle anılan, Blizzard'ın WoW'dan sonra geliştirdiği MMORPG projesiydi ve firmanın resmi duyurusuyla Titan artık iptal edilmiş durumda.

Öncelerde basında dolaşan ancak hiçbir zaman netlik kazanmamış bu durum, CEO Mike Morhaime'in onayı ve sonrasında başkan yardımcısı Chris Metzen'in yaptığı duyuruyla açıklık kazandı:

"Bir adım geri atarak tüm yaptıklarımıza uzunca bir göz attık. Gerçekten büyük, geniş ve parlak fikirler vardı ancak bir araya gelmediler. Hareketliliğini yitirdi, akıcılığını kaybetti. Tüm iyi niyetlerimiz, deneyimle beraber gelen yaratıcılığımız ve bir araya getirdiklerimizi göz önüne alınca bu kararı vermek zorundaydık."

Ayrıca geliştiricilere göre bu kararın verilmesinde Blizzard'ın kataloğunda yer alan Hearthstone gibi daha "ufak" başlıklar da rol oynuyor. Hearthstone son zamanlarda Blizzard'ın hiç beklemediği bir ilgi kazandı ve hem oyun camiasında hem de e-spor kulvarında emin adımlarla yükselmeye devam ediyor.

Steam, Tavsiye Edilen Oyunları Bulmanızı Kolaylaştırıyor

Video Oyun Tarihi Müzesi Texas'ta Kapılarını Açtı

YORUMLAR