Blizzcon 2016'da Diablo 4'ü Görebilme İhtimalimiz Var

Blizzcon 2016'da Diablo 4'ü Görebilme İhtimalimiz Var

Önümüzdeki Kasım ayında düzenlenecek olan Blizzcon 2016'da bizi Diablo serisi için heyecan verici yenilikler bekleyecek. Hatırlanacağı üzere Blizzard efsane aksiyon RPG oyun serisi Diablo'nun 3. oyununu 2012 yılında oyun dünyasının beğenisine sunmuştu. Serinin ilk iki oyunu çıktıkları dönemde oyun dünyasının standartlarını belirlemişlerdi. Fakat aynı durum Diablo 3 için geçerli olmamış, serinin önceki oyunlarındaki etki ortaya çıkmamıştı. Diablo 3'ün geliştirilme aşamasının sıkıntılı geçmesi de yeni oyunun eski oyunları aratacağına işaret ediyordu. Projenin başındaki isim Diablo 3 geliştirilirken projeyi bırakmıştı. Sonuçta Diablo 3 birçok oyuncu tarafından beğenilmemiş, seriye bir hakaret olarak nitelendirilmişti. Blizzard, Diablo 3'ten sonra yayınladığı genişleme paketi Reaper of Souls ile bu durumu düzeltmeye çalışmıştı.

Blizzard bir süredir Diablo serisi hakkında sessiz kalmıştı. Fakat bu durum Blizzcon 2016'da değişecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Blizzard'ın resmi Diablo Twitter hesabı bize Blizzcon 2016'da seri ile ilgili yeni şeyler duyacağımızın müjdesini verdi. Serinin bir hayranı Diablo'nun resmi Twitter hesabına Diablo ile ilgili duyurular görmek istedikleri mesajını iletince "Blizzcon bu sene çok havalı olacak" cevabı verildi.

Resmi Diablo hesabının bu Twitter iletisi ile yeni bir Diablo 3 genişleme paketi mi yoksa serinin yeni oyunu Diablo 4'ü mü kastettiği bilinmiyor. Fakat bir süredir ortada Blizzard'ın yeni genişleme paketini es geçeceği ve tamamen yeni bir Diablo oyunu duyuracağı hakkında söylentiler dolaşıyor. Bu söylentilerin dayanağında ise Blizzcon 2015'te Diablo 3 ile ilgili herhangi bir duyurunun ortaya çıkmamış olması yatmakta.

Diablo 4'ün duyurulup duyurulmayacağını 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Blizzcon 2016'da hep birlikte göreceğiz.

Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

YORUMLAR