Bose, Google Asistan Uyumlu Bir Kulaklık Çıkardı

Bose, QC32-II (Quite Control) modeli gürültü engelleyici kulaklıklarını duyurdu.

Google, iPhone ve Android için kulaklıklar üreten Bose, özellikle Google Assistant hoparlörlerle ile uyum sağlayan ve kullanıcıların ses kalitesini optimize etmek için faydalanacakları yeni kulaklık serisini geliştirmek için Google ile birlikte ortak çalıştıklarını da açıkladı.

Kulaklıklar, mobil cihazlardan yapılacak bir arama anında tek tuşla sesi iptal edebiliyor ve dışarıdan aldığı gürültüyü de neredeyse tamamen kesebiliyor.

Bose QC32-II'de kendi başına ve bağımsız bir Google Assistant özelliği bulunmuyor, bunun yerine cihaz gelen bildirimler, haber uyarıları, arama, müzik çalma gibi fonksiyonlar için Asistan tabanlı tüm özelliklerle bütünleşebiliyor.

Bose QC32-II kulaklıklar; ABD, Avustralya, Kanada, Almanya, Fransa ve İngiltere'de 349 ABD doları etiketle satılacaklar.

Google, resmi blog sayfalarında da Bose'nin bu yeni ürünü hakkında bir yazı yayınlandı. Bu yazıda, kulaklığın Google Assistant entegrasyonunu üzerinde özellikle duruldu

Bose'nin yeni ürünü olan QC32-II kulaklıklar, bu segmentte gelişmiş bir ürün olarak öne çıkıyorlar ve üreticinin bundan böyle, benzer entegre ürünler sunabileceğinin bir işareti olarak değerlendiriliyorlar.

YORUMLAR