Boston Dynamics Satılıyor

Boston Dynamics Satılıyor

Boston Dynamics'in uzun süredir bizlerle paylaştığı yeni nesil robot videolarını hepimiz hatırlıyoruz. Robotların insiyatif kullanabildiğini bizlere kanıtlayan ünlü şirket, şu an satılma durumuyla karşı karşıya.

Hem Google'ın hem de Boston Dynamics'in sahibi olan çatı şirket Alphabet, bugün Boston Dynamics'in satılık olduğun açıkladı. Boston Dynamics 2013 yılında satın alınmadan önce Big Dog, PETMAN ve Wildcat gibi ünlü robotlarıyla internette ün salmıştı. Hayvan hareketlerinin birebir aynısını yapabilen robotlarla o zamanlar karşımıza çıkan Boston Dynamics, yakın zamanda robotların insiyatif kullanabildiğini de göstermişti. Peki ya ortada böyle bir ün söz konusuyken Alphabet'in Boston Dynamics'i satmasının sebebi ne?

Bloomberg'in açıkladığı raporlara göre Alphabet, Boston Dynamics'in önümüzdeki birkaç yılda pazara girebilecek bir ürün üretemeyeceğini düşünüyor. Satışa sunabileceği bir ürün olmayacağı için bu şekilde karar veren Alphabet'ten hala bu konuya dair detaylı bir açıklama gelmedi. 

Robotlara Yapılan Bu Zulme Dur Deyin!

Google'ın Robot Mühendisleri, Devrilmeyen Robot Yapmayı Başardı!

Google'ın ATLAS Robot'u Doğada Yürüyüşe Çıktı, İzleyin

YORUMLAR