Brothers in Arms'ın Öfkeli 4'lüsü Değişim İçerisinde

Brothers in Arms'ın Öfkeli 4'lüsü Değişim İçerisinde

Brothers in Arms, 2. dünya savaşında geçen bir FPS olarak karşımıza çıkmıştı. Gerek içerdiği strateji unsuları gerekse gerçekçi çatışma ortamıyla oyunculara farklı bir savaş atmosferi sunmuştu. Daha sonra gelen devam oyunları da ilk oyunun çizgisini koruyarak, serinin genel imajını belirlemişti. Hal böyle olunca yeni çıkacak olan Brothers in Arms oyununun da bu imaja bağlı kalacağı düşünülmüştü. Taa ki E3 2011 fuarında yeni oyunu görene kadar. Brothers in Arms serisinin içerdiği askeri, taktik simulasyona sahip gerçekçi FPS anlayışı yerine bu havadan sıyrılarak, karikatürizeleştirilmiş grafiklere sahip absürd bir havada geçen FPS anlayışına dönülmüştü. Brothers in Arms: Furios 4 olarak duyurulan oyun, belki kaliteli olabilirdi, ancak Brothers in Arms serisine ait bir oyun gibi gözükmüyordu.

Hayranların büyük tepkisini çeken yapımcı ekip Gearbox'tan bu zamana kadar oyunla ilgili dişe dokunur bir haber alamamıştık. En sonunda Gearbox, PAX fuarında oyunla ilgili konuştu. Brother in Arms: Furios 4 ismine sahip oyun için köklü bir karar alan Gearbox, oyunu Brother in Arms serisinin devamı olarak değil, yeni bir isimle çıkarmak istediklerini açıkladı. Henüz ismi belli olmayan oyunun yeni bir marka olarak çıkmasındaki amacın, kendine ait özgün bir alanda geçecek yeni bir oyunun, yeni bir isimle duyurulması sebebi yatıyor.

Gearbox başkanı Randy Pitchford'un Temmuz ayında söyledikleri de bu haberin öncüsü niteliğindeydi. Oyun için "evrim geçiriyor" tanımı yapan Pitchford, "oyunla ilgili konuşmak için değişikliklerin yapılması gerekiyor" açıklamasını yaparak, oyunun farklılaşmaya başladığının sinyallerini vermişti.

Şu an için merak edilen noktalaradan biri Brothers in Arms serisinin özüne bağlı başka devam oyunu gelecek mi?

YORUMLAR