Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (26 Kasım - 2 Aralık 2018)

Darksiders 3

Bu hafta çıkacak oyunlar listesinde az ama öz oyun yer alıyor. Neredeyse her oyuncuya hitap edecek oyunlar barındıran listenin en dikkat çeken oyunu Darksiders 3 olurken, Artifact de farklı yapısıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Haftanın ilk oyunu Darksiders 3, diğer serilerden farklı olarak Gunfire tarafından geliştirilirken, THQ Nordic tarafından yayınlanıyor. Mahşerin Dört Atlısı olarak bilinen fenomeni konu alan ve insanların işledikleri günahları yok etmek için dünyaya gelen atlıları anlatan seri, üçüncü oyunda FURY karakterinin yaşadıklarını göstermeye geliyor. Hack-and-slash türündeki yapısını koruyarak, kendini yeni nesle aktaran Darksiders 3, kesinlikle göz atılması gereken oyunlardan bir tanesi.

Valve tarafından geliştirilen Artifact, bir kart oyunu olmasına karşın farklı yapısıyla kart oyunu türüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. MOBA oyunlarında olduğu gibi üç farklı “lane” üzerinde ilerleyen kart oyunu, oyuncudan üç lane’i birlikte kontrol etmesini istiyor ve “hardcore” tabir edilebilecek yapısıyla kart oyunlarını sevenlere yeni bir deneyim sunuyor.

Geliştirdiği MotoGP oyunlarıyla bildiğimiz Milestone, yakın zaman önce kendi motosiklet serisini ortaya çıkarmak için harekete geçmiş ve RIDE adını verdiği oyunu duyurmuştu. MotoGP’den biraz daha arcade tarafa kayan ve farklı taraflarıyla ön plana çıkan oyunlar hazırlayan Milestone, oldukça güzel görünen RIDE 3 ile motosiklet yarışı sevenlerin karşısına çıkacak.

27 Kasım

Darksiders 3 – PC, PS4, Xbox One

28 Kasım

Artifact – PC

30 Kasım

Ride 3 – PC, PS4, Xbox One