Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ağustos 2. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ağustos 2. Hafta)

Oyun dünyasında dopdolu geçecek bir hafta bizi bekliyor. Bu hafta çıkacak oyunlar hem nitelik hem de nicelik açısından oldukça iyi görünüyorlar.

Listemizdeki AAA oyunlara baktığımızda önemli 2 yapım karşımıza çıkmakta. İlk AAA oyunmuz Lawbreakers. Unreal ve Gears of War oyunlarının yaratıcısı Epic Games'in kurucularından olan Cliff Blezinski ve ekibi tarafından geliştirilen Lawbreakers bize yer çekimine meydan okuyacağımız çılgın bir aksiyon sunacak. FPS türündeki oyun Overwatch'a ciddi bir rakip olabilecek gibi görünüyor. İkinci AAA oyunumuz ise Hellblade: Senua's Sacrifice olacak. Viking mitoloji üzerine kurulu bir hikayeye sahip olan oyunda sevdiği insanın ruhunu kurtarmak için cehenneme dalan bir kahramanı kontrol edeceğiz.

Eğer fantastik öğeler içeren aksiyon RPG oyunlarından hoşlanıyorsanız Fictorum'a göz atmanızda fayda var. Bir büyücüyü kontrol ettiğimiz oyunda intikamımızı almak için düşmanlarımızın üzerinde meteorlar yağdırıp yıldırımlar indirecek, binaları üstlerine yıkabileceğiz. Oldukça ilginç oyun mekanikleri içeren Fictorum, yaratıcı yeniliklere yer vermekte.

Telltale Games, bu hafta yeni bir Batman oyunu yayınlıyor. Batman: The Enemy Within firmanın bir önceki Batman oyunundan farklı bir hikayeye sahip, bu sefer Riddler ile mücadele ederek zorlu bilmecelerini çözmeye ve Gotham şehrini kurtarmaya çalışacağız.

Crimsonland gibi başarılı top down shooter oyunlarıyla tanıdığımız 10tons bu hafta bir başka kuşbakışı aksiyon oyunu olan Time Recoil'i yayınlıyor. Time Recoil'de düşmanları yok ettikçe zamanı yavaşlatabiliyor, duvarları parçalayarak içinden geçebiliyoruz.

Strateji oyunu sevenlere güzel bir haberimiz var; 2000'li yılların başında yayınlanan Sudden Strike serisi geri dönüyor. Sudden Strike 4 bize 2. Dünya Savaşı'nın en heyecanlı anlarını taktiksel bir şekilde yaşama imkanı verecek. RTS türündeki oyun güzel grafikleri ile dikkat çekmekte.

Yarış ve aksiyonu birleştiren Crashday Redline Edition, 2006'da yayınlanan Crashday'in yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda araçlarımızla bir yandan yarışıp diğer yandan rakiplerimizle savaşacak, arabaları parçalayacağız. Oyunda yer alan bölüm editörü sayesinde oyuncular kendi haritalarını tasarlayıp paylaşabiliyorlar.

FPS türünde, zombi kıyameti içinde geçen bir sandbox oyunu oynamak isterseniz Beyond the Wall'ı deneyebilirsiniz. Oyunda insanoğlunun son kalesi olan Avalon V adlı güvenli bölgeyi terk ederek dünyayı keşfetmeye çıkacak ve zombi sürüleriyle savaşacağız. Sığınaklar ve savunma binaları inşa edebildiğimiz oyunda aracımızla zombilerin üzerinden geçebiliyoruz.

Bu hafta tuvalet temalı 2 farklı oyunumuz var. Gotta Go ve I Want Toilet!!!!!!'da tuvalete yetişmeye çalışan kahramanları kontrol edeceğiz. Gotta Go'da ilk iş günümüzde yeni iş arkadaşlarımıza rezil olmadan tuvaletin yerini bulmaya ve mutlu sona ulaşmaya çalışıyoruz; fakat iş arkadaşlarımız bizi abidik gubidik sohbetleriyle durdurmaya çalışıyorlar. I Want Toilet!!!!!!'da ise tıpkı Happy Wheels'de olduğu gibi bez bebek fizik hesaplamalarına dayanan bir sistemde kahramanımızla engelleri aşmaya ve tuvalete yetişmeye çalışıyoruz.

Law Mower'da hayatındaki en büyük hedefi tüm çimleri biçmek olan bir kahramanla köpekler bizi kovalerken, ordu peşimizdeyken ve tepemize füzeler yağarken çim biçmeye çalışıyoruz. Oyunu dilerseniz tek başınıza oynayabilir, dilerseniz multiplayer modunda online eğlenceye dalabilirsiniz.

Bu hafta çıkacak oyunların tam listesi, çıkış tarihleri ve çıkacakları platformlar şu şekilde:

8 Ağustos Salı

- LawBreakers - PC/PlayStation 4

- Hellblade: Senua's Sacrifice - PC/PlayStation 4

- Peregrin - PC

- Sine Mora EX - PC/PlayStation 4

- Batman: The Enemy Within - PC/Mac/PlayStation 4/Xbox One

- Beyond the Wall - PC

- Evil Genome - PC

9 Ağustos Çarşamba

- Fictorum - PC

10 Ağustos Perşembe

- Dungeon Marathon - PC

- Time Recoil - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Phantom Trigger - PC

- Law Mower - PC

- Crashday Redline Edition - PC

11 Ağustos Cuma

- Sudden Strike 4 - PC/Mac/PlayStation 4

- Dead Horizon - PC

12 Ağustos Cumartesi

- Gotta Go - PC

- I Want Toilet!!!!!! - PC

Türk Yapımı Zula'dan 40 Bin TL Ödüllü Yaz Turnuvası!

YORUMLAR