Bu Robotla İddiaya Girmeyin: Kaybedersiniz

Bu Robotla İddiaya Girmeyin: Kaybedersiniz

Empire Robotics firması, sensörler ve uzaklık ölçme algoritmalarının ne kadar hassas ve gelişmiş olduğunu göstermek amaçlı yaptığı demoda etkileyici sonuçlar ortaya koydu. 

Bir robot kolun ve ona bağlı sensörlerin ne kadar kusursuz olabileceği hakkında yapılan deney, kolun bir masanın ucundan diğer ucunda bulunan bardakların içine pinpon topu atmasından ibaret. İlk bakıldığında çok etkileyici gibi durmayan bu çalışma aslnda pek çok anlam taşıyor. Mesafe ve topu itecek gücün kusursuz hesaplanabileceğinin bir ispatı olan yapay zeka gelecekte pek çok konuda insanlığın hizmetine sunulabilir gibi görünüyor.

Aynı firma tehlikeli atıkları toplamak, evde ve çevrede temizliğe yardımcı olaması için de bir robot geliştirdi. Bu robot kol da özel bir plastik madde emici vakum bir motur ile çalışıyor ve insanların el ile toplamaya cesaret edemeyeceği tehlikeli atıkları toplayabilir. Şimdilik keskin cam parçaları ve teneke gibi atıkları toplayabilen robot. Bu atıkları ayrı ayrı tipine göre değerlendirerek sınıflandırarak depolayabiliyor.  

Empire Robotics firması geliştirdiği robot kolları çok yakında pek çok alanda insanlığın hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Robot İstilasına Doğru Adım Adım Yaklaşıyor muyuz?

Her İşi Robotlar Yapacaksa Biz Ne Yapacağız?

Yılan Robot

Robot Böcek

Robot Maymunun Robotİnsana Evrimi

Büyüleyici Robot Dünyası

Gelecekte Mesleğinizi Elinizden Alabilecek 6 Robot

Çin'deki Bir Restoranda Tüm İşi Robotlar Yapıyor

YORUMLAR