Bu Sene Yeni Assassin's Creed Oyunu Çıkacak Mı?

Bu Sene Yeni Assassin's Creed Oyunu Çıkacak Mı?

Her sene en az bir, bazı yıllarda da birden fazla oyunuyla karşımıza çıkan Assassin's Creed serisinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Bilindiği üzere Assassin's Creed oyunları farklı çağlarda geçen hikayeleri temel bir altyapı üzerine oturtuyor. Bu oyunlarda tarih boyunca aktif olan gizli örgütlerin üyelerini kontrol ediyoruz ve suikast yeteneklerimizle hedeflerimizi avlamaya, hikaye zincirini çözmeye çalışıyoruz.

Her sene çıkan Assassin's Creed oyunları hikaye olarak farklı çağları konu alsalar da oyun mekanikleri açısından maalesef bize çok büyük değişiklik sunamıyorlar. Eğer seriyi önceden takip etmediyseniz ve hikayeye özel bir merak duymuyorsanız yeni bir Assassin's Creed oyununun size sunabileceği çok şey olmuyor.

Serinin son oyunu Assassin's Creed Syndicate'i yayınladıktan sonra Ubisoft seriye bir çeki düzen verme vaktinin geldiğini anlamış. Firma bu kararı alırken oyuncu toğluluğundan gelen bildirimlere kulak vermiş ve serinin kaderine karar vermek için ve oyunculara gerçek anlamda yeni şeyler sunabilmek için çabalayacağının sözünü vermiş. Bu nedenle 2016 yılında maalesef yeni bir Assassin's Creed oyunu göremeyeceğiz.

Açıkçası Ubisoft'un bu açıklamasına tam inanmak istiyoruz ama insana bir anda bir gülme geliyor. Ubisoft'un bu sözünü tutup tutamayacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Elinizi Ayağınızı Boşaltan, Eldivenle Bile Sevemeyeceğiniz Bilgisayar Oyunları

YORUMLAR