Bu Yaz Türkiye'de Turizm WhatsApp'a Emanet!

Bu Yaz Türkiye'de Turizm WhatsApp'a Emanet!

Malumunuz bu sene turizm sektörü sermayeyi kediye yükledi gibi. Bunun önlenebilmesi için turistik merkezler hizmet kalitelerini artırmaya çalışıyorlar. TRT Haber merkezinin resmi sitesine göre, turistik açıdan önemli kentlerden biri olan Edirne'de valilik, bu doğrultuda 'WhatsApp istek ve şikayet hattı' oluşturdu.

Edirne Valisi Özdemir, kentte turist sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, şehirde turistlere verilen hizmet kalitesini artırmak amaçlı 'WhatsApp şikayet ve danışma' hattı açacaklarını ifade etti. Valiye göre, kente gelen turist sayısında geçen yıla nazaran iki kat artış olduğu ve bu kitleye özenle hizmet verilebilmesi için kolay ve hızlı yöntemlere ihtiyaç duyulduğu da ifade edildi.

Edirne'nin, diğer illerle karşılaştırıldığında çok daha fazla turistik hizmet veren bir il olduğunu aktaran Özdemir, "Bu konuda belediyemiz, sivil toplum örgütleri, kamu, kurum ve kuruluşları, esnafımız, halkımız, tüm Edirne’deki tüm halkımızın tamamı ciddi bir çaba sarf ettiler. Bu çabanın sonunda aslında hedeflerimizin üzerinde bir sonuca ulaştık. Fakat turizm pamuk ipliğine bağlıdır, eğer gerekli önlemleri almazsanız tüm emekleriniz boşa gidebilir. Biz de bu konuya çok önem veriyoruz. Kentimizi ziyaret eden turist sayısı her geçen gün artıyor. Hizmette kaliteyi daha da üst seviyeye taşımak için 'WhatsApp istek şikayet hattı' oluşturduk" dedi.

Özdemir, kente gelen turistlerin iş yerlerinde bir eksiklik gördüğü zaman hemen resmini çekecek, mesaj atmasını sağlayacak ve ilgili birimlerin duruma müdahalesini sağlayacak bir teknik yapı oluşturacaklarını da söyledi. Vali bunun Türkiye'de ilk kez gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. 

WhatsApp Üzerinden İstediğiniz Dosyayı Sıkıntısız Gönderin

YORUMLAR