Bütün Blizzard Oyunlarının Üstadı Chris Metzen İşi Bıraktı

Bütün Blizzard Oyunlarının Üstadı Chris Metzen İşi Bıraktı

Blizzard'ın Hikaye ve Marka Geliştirme Departmanı bünyesinde kıdemli başkan yardımcısı konumunda olan Chris Metzen, StarCraft, WarCraft, Diablo ve Overwatch gibi yapımların geliştirilmesine yardım etmişti. 23 yıldır Blizzard'da çalışan Metzen, emekli olduğunu yayınladığı bir yazıyla açıkladı.

Blizzard kurulduğundan bu yana şirketin içerisinde olan ve bugüne kadar çıkarıltılan bütün oyunlara emeği geçen Chris Metzen, Blizzard hayranları tarafından da sevilen isimlerden bir tanesiydi. Blizzard forumları üzerinden yaptığı açıklamayla emekliliğini duyuran Metzen şöyle bir açıklama yaptı:

"Emeklilik kelimesini kullanmamın sebebi; bundan sonra başka bir şirkete geçmeyecek ya da yeni projeye başlatmayacak olmam. [Burada olduğum yıllar] Gerçekten uzun ama uzun yıllardı. Şimdi biraz sakinleşmenin zamanı geldi. Dinlenmek. Koltuğa uzanmak ve şişmanlamak. Ve daha fazla şişmanlamak. 

Bütün dünyada bana gerçekten manalı gelen tek şeye, aileme, odaklanmayı ciddi anlamda düşünüyorum. Onlar benim hayatımın merkezi, bütün derin neşemin ve ilhamlarımın kaynakları. Ayrıca iki tane küçük çocuğu yetiştirirken, ailemize yeni bir bebek daha katıldı. Onlarla birlikte olmak, gerçekten yaşacak bir alan oluşturmak ve bütün gücümle eşimi sevmek... Artık bütün kariyerim bu!"

Metzen, ilk Diablo evreninin yaratılmasına yardımcı olduktan sonra StarCraft'ın baş tasarımcısı olarak çalışmıştı. Bu işin ardından gelen Diablo II, World of Warcraft ve Overwatch gibi oyunların hikayelerinin ve tasarımlarının yaratılması üzerine duran Chris Metzen, artık emekli ve şişmanlıkla mücadele etmeye hazırlanan bir adam. 

Blizzard'a Ölüm Tehditleri Gönderen Oyuncu Tutuklandı

Blizzard Yeni Bir Diablo Projesi İçin Kolları Sıvadı

Blizzard, Twitch'in Sohbet Bölümünde Yaşananlara Dur Demek İstiyor


YORUMLAR