Call of Duty Belgeseli Eylül'de Yayınlanıyor

Call of Duty Belgeseli Eylül'de Yayınlanıyor

FPS oyun türünün günümüzdeki halini almasındaki en büyük role sahip aktörlerden bir tanesi şüphesiz ki Call of Duty oyunları.

2003 yılında 2. Dünya Savaşı temasıyla çkış yapan seri daha sonradan modern savaş temasına geçmiş, son oyunlarda da bilim kurgu temelli, gelecekte geçen bir yapıya kavuşmuştu. Bütün bu süreç boyunca Call of Duty oyunlarının karşısına ciddi rakipler çıkmıştı. Peki Call of Duty serisi çıkışından itibaren geçen süre içinde rekabetle nasıl baş etmişti? İşte CODumentary gibi yaratıcı (!) bir isimle yayınlanacak yeni Call of Duty belgeseli bize bu sorunun cevabını verecek.

Devolver Digital Films tarafından hazırlanan belgeselin ilk gösterimi önümüzdeki ay yapılacak. Belgeselde serinin nasıl evrim geçildiği anlatılırken piyasadaki rekabete değinilecek. Belgeselin yönetmeni Jonathan Beales, karşılarındaki en büyük zorluğun 15 yıllık bir süreci sadece 93 dakika içine sığdırmak olduğunu açıklıyor.

CODumentary, ilk olarak 19 Eylül tarihinde Steam üzerinde ve Amazon'un VOD online yayın servisi üzerinde dünya çapında gösterime açılacak. Sonrasında ise belgeselin Blu-Ray ve DVD formatlarında satışa sunulması da planlanıyor.

Call of Duty: WW2'nin Valor Edition Adlı Özel Versiyonu Tanıtıldı

YORUMLAR