Candy Crush Saga Oynayarak Kendini Sakatladı!

Candy Crush Saga Oynayarak Kendini Sakatladı!

Evet yanlış duymadınız, dünyanın en zararsız oyunu gibi görünen Candy Crush Saga sakatlığa neden oldu! Bilindiği üzere popüler bir bulmaca oyunu olan Candy Crush Saga dünya üzerinde milyonlarca oyun sever tarafından oynanan bir oyun. Basit bir oyun mantığına sahip olan oyun kısa sürede bağımlılık yapabiliyor.

Amerika'da yayınlanan bir tıbbi gazetede yayınlanan habere göre 29 yaşındaki bir genç haftalarca aralıksız bir şekilde Candy Crush Saga oynayarak başparmak tendonlarını yırtmış. Ayrıca, tendonlarının yırtıldığını fark etmeyen genç ilk başlarda herhangi bir ağrı hissetmeden oyunu oynamaya devam etmiş.

Aslında bir insanın kendisini Candy Crush Saga oynayarak nasıl sakatlayabileceği başlangıçta büyük bir soru işareti olabilir; fakat yayınlanan rapora göre genç 6 - 8 hafta boyunca ara vermeden oyunu oynamaya devam etmiş. Tendonları yırtıldıktan sonra nasıl oynamaya devam ettiği ise ayrı bir soru işareti. Neyse ki bir süre sonra genç adam acı hissetmeye başlamış ve tıbbi çözüme başvurmak için hastane yoluna düşmüş. Tendon yırtığı teşhisi konulduktan sonra gencin parmağını iyileştirebilmek için cerrahi operasyon yapılması gerekmiş.

Genç adamın durumunun şu an düzeldiği belirtiliyor. Olayımızın kahramanının yaşadığı bu sakatlamanın Candy Crush Saga oyunundan kaynaklanmadığını belirtmekte fayda var; sonuçta oyunu haftalarca ara vermeden oynama tercihini yapan genç adamın kendisi. Aşırıya kaçmadan oyun oynadığınız sürece herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük.

Tomb Raider Yıldızı Lara Croft'un Yeni Mobil Oyununu Çok Yakında Oynayabileceğiz

YORUMLAR