Çiftlik Bank’ın Firari CEO’su Mehmet Aydın Dubai’de Görüntülendi

Çiftlik Bank’ın Firari CEO’su Dubai’de Görüntülendi

80 bin kişiden topladığı 500 milyon liradan fazla para ile yurtdışına kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın Dubai’de lüks bir mekanda görüntülendi. Tosuncuk lakaplı Aydın’ın 54 bin TL'lik hesabın yanı sıra garsonlara 36 bin TL bahşiş ödediği öğrenildi.

Sanal bir çiftlik oyunu olan Çiftlik Bank, yüksek kar vaadiyle kısa zamanda milyonlarca kullanıcıyı etrafında toplamıştı. Sistem üzerinden sanal çiftlik hayvanları satın alan üyelere ise yaptıkları yatırım karşılığında belli oranda bir kar payı sunuluyordu.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK)  'dolandırıcılık' suçlamasının ardından harekete geçen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlik Bank hakkında inceleme başlatmıştı. Şirketin 25 yaşındaki CEO’su Mehmet Aydın ise devam eden incelemeler sırasında 80 bin kişiden topladığı 500 milyon liranın üzerinde bir parayla kayıplara karışmıştı.

çiftlik bank ceo mehmet aydın dubai

İlk olarak Uruguay’a kaçtığı iddiaları ortaya atılan Aydın, son olarak Dubai’nin en lüks otellerinden Atlantis The Palm’da görüntülenmişti. Hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan Çiftlik Bank’ın firari kurucusu, bir kez daha Dubai’de objektiflere takıldı.

Dubai'nin lüks mekanlarından birinde görüntülenen Aydın’ın yanında bir kadın olduğu görülüyor. Masadan 90 bin TL'ye tekabül eden, 30 bin dirhem hesap ile kalkan tosuncuk, bunun yanı sıra garsonlara da 20 bin dirheme gelen 36 bin TL bahşiş bırakmış.

mehmet aydın ferrari

Uzun bir süredir Türkiye gündemini meşgul eden Aydın, lüks yaşamıyla konuşuluyor. Firari CEO’nun daha önce de Ferrari'nin yanı sıra çok sayıda lüks araç aldığı ortaya çıkmıştı. Aydın'ın aldığı tüm mülkleri Uruguay'da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K isimli bir Türk'ün üzerine kayıt ettirdiği iddia edilmişti.