Çin 15 Yıllık Oyun Konsolu Satış Yasağını Resmen Kaldırdı, Konsol Pazarı Heyecanlandı

Çin 15 Yıllık Oyun Konsolu Satış Yasağını Resmen Kaldırdı, Konsol Pazarı Heyecanlandı

Çin 15 yıldır uyguladığı video oyun konsolları satış ve üretim yasağını kaldırdı. Bu yasağın kalkmasıyla beraber oyun konsolları pazarının dengeleri değişecek.

Sony, Nintendo, Microsoft ve benzeri irili ufaklı tüm oyun konsolları için 15 yıldır uygulanan yasağın kalkmasıyla artık konsollar ve video oyunları Çin’de serbestçe üretilebilecekler ve satılabilecekler.

Bu kararın kalkması her iki cephe için de çok önemli. Çin, böylelikle konsol üretimine destek vermek için yeni taşeron elektronik firmaların ülkesinde kurulmasına izin vermiş oluyor. Böylece Microsoft, Nintendo ve Sony gibi dev konsol üreticileri artık Çin’de de üretim yapabilecekler. Öte yandan konsol pazarı, dev bir potansiyel tüketiciye açılmış oluyor. Bu pazarın açılmasıyla beraber konsol ve konsol oyunları satışlarının ivmesi mutlaka yükselecek. Ancak hangi üreticinin lehine olacak bunu henüz kestirmek çok zor.

Çin konsol oyunları ve cihazları pazarı bu sektör için henüz çok bakir. Bakalım bu yeni savaş alanında ilk galip gelecek olan marka kim olacak.  

Nvidia'nın Yeni Oyun Konsolu Tanıtıldı!

Steam'in Oyun Konsolu Steam Machines Ön Siparişe Açıldı

Buharla Çalışan Bir Oyun Konsolunun Performansı Nasıl Olur?

YORUMLAR