Çin Devlet Kurumları İçin Apple Kullanmayı Yasakladı!

Çin Devlet Kurumları İçin Apple Kullanmayı Yasakladı!

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin teknoloji konusunda oldukça farklı kararlara varıyor.Xiaomi adlı yerli telefon markasıyla ülkesinde tüm teknoloji firmalarını geride bırakan Çin'in haberini burada yapmıştık. Bu haberin üzerinden fazla zaman geçmeden yeni bir haberle daha Çin ilgi toplamayı başardı. Çin'in hükümet yetkilileri Apple'a karşı negatif bir enerji besliyor gibi. Çünkü resmi devlet kurumlarında Apple'a ait ürünlerin kullanılmasını ülke çapında yasakladı. Apple ait neredeyse tüm ürünlerin kullanımı yasaklayan ülke, yavaş yavaş diğer kurumlar için de bu kararı vermeyi amaçlıyor gibi. Çin'li yetkililer Apple'ı ülkelerinde yasaklamasının sebebi olarak Apple'ın yeterli seviyede güvenli olmamasını gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda dünyada ün yapmış çeşitli Antivirüs yazılımlarının satışına da kısıtlama getiren ülke, bazı teknolojik ürünlere karşı bu yasaklayıcı tavrı sergilemekten kaçınmıyor. Apple'ın dünyada en sevilen markalar arasında olduğunu düşünürsek Çin yanlış bir karar almış gibi.Apple için bu karar oldukça zarara neden olacak. Çünkü şirket Çin'deki satışlarını büyük oranda arttırmış ve orada pazar payında yer edinmişti.

Çin'in daha ileri gidip diğer kurumlar için de böyle bir karar verip vermeyeceği bilinmiyor. Fakat bu kadar büyük kararlar verirse mutlaka halk tarafından olumsuz tepki alacaktır.

Vine'ın Tasarımını Tamamen Değiştiren Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Samsung'dan Bir Kötü Haber Daha Geldi

YORUMLAR