Çin Ek Güvenlik Önlemleri Alıyor

Çin'in Dışişleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgını nedeniyle yabancıların ülkeye girişi artık yasak.

Bundan kısa bir süre önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan bir pandemiye dönüşen koronavirüs, Çin’de temizlendi. Üstelik hastalık için çok önemli tedavi yöntemleri de geliştiriliyor.

Burada uygulanan katı politikalar sonucu hastalığı kontrol altına almayı başaran hükümet, yaptığı son açıklamayla kendini diğer ülkelere karşı koruma altına alma kararını açıkladı. Ülkenin Dışişleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgını nedeniyle yabancıların ülkeye girişi artık yasak.

Çin güvenlik tedbirlerini artırıyor

Bu virüs istilasını bitirmek için geçici bir tedbir olduğunu belirten Bakanlık, ülke görevlerinde çalışan yabancı uyruklu kişilerin kapsam dışında bırakıldığını da ifade etti.

Ülke, açıklamalarının devamında ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanında gerçekleştirilecek işlerle ilgili vize başvurularını askıya aldıklarını da ifade etti. Ekonomisini yeniden düzeltme telaşına giren Çin Halk Cumhuriyeti, koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden. 

Şimdiye kadar 81.782 kişide koronavirüs tespit edilmiş, bunlardan 3169’u ölmüştü. Şimdi ise Çin zor durumlarla karşı karşıya kalmamak için sert tedbirler almaya devam ediyor. Sizce Çin tarafından alınan bu önlemler yeterli olacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR