Çinliler Öyle Bir Oyun Konsolu Üretti ki Hem PS4 Hem de Xbox Özellikleri Taşıyor

Çinliler Öyle Bir Oyun Konsolu Üretti ki Hem PS4 Hem de Xbox Özellikleri Taşıyor

Çin’de Hem PS4 hem de Xbox olarak kullanılabilecek bir oyun konsolu üretildi. Taklit ürün sektörünün parlayan yıldızı Çin, bu ürünle çıtasını biraz daha yukarı taşımış oldu.

Şimdiye kadar Çinliler her şeyi taklit ettiler gibi bir düşünceye sahip idiyseniz, bu düşünceniz daha bu yeni konsolu görmemişsiniz anlamına geliyor. OUYE adındaki bu yeni (!) oyun konsolu aslında “Oh Yeah” İngilizce ünleminin devşirilmiş hali ile isimlendirilmiş. PS4 ve Xbox kırması bu yeni “hibrit” konsol her iki platform içinde oyunları oynatabildiğini de savunuyor.

Ouye web sitesinde tanıtımı yapılan bu yeni konsol hala yatırım için para topluyor. Küresel olarak insanı düşüncelere sürükleyen OUYE’nin Çin’de durumu gayet iyi gidiyor.

PS+’ün çizgilerini neredeyse bire bir taklit eden OUYE, Xbox’un kasasında görünen ızgara tasarımını da cihaza eklemiş. Kontrol cihazları ise neredeyse orijinallerinden zor ayırt ediliyor.

Aslında durum şu, 15 yıldır Çin’in oyun konsollarına uyguladığı yasak kalkınca uyanık Çinli girişimciler OUYE ve benzeri ürünleri piyasaya yığacaklar. Bu durumda bu ve benzeri ürünleri çok yakında Türkiye’de işportada ve ucuz Pazar yerlerinde de görmek mümkün olabilecek.

Bakalım Sony ve Microsoft bu duruma ne diyecekler, merakla bekliyoruz.

Star Wars Battlefront İçin Özel Bir PlayStation 4 Tasarlandı ve Duyuruldu

Yeterince Oyuncu Öldüğünde Kendini Kapatan Oyun The Flock Geliyor

YORUMLAR