Çipli Kimliklere Başvurduğumuz An Sahip Olabileceğiz

Çipli Kimliklere Başvurduğumuz An Sahip Olabileceğiz

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden gelen habere göre, çipli kimlik yapımında yeni bir makine daha hizmete giriyor. Bu gelişmeyle beraber, kimlik başvuruları artık aynı gün içerisinde tamamlanabilecek.

Anadolu Ajansının haberine göre, yeni çipli kimlik kartı dağıtımları 10 milyonu aşmış durumda. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner ajansa yaptığı açıklamada, il ve ilçe müdürlüklerinden yoğun başvurular geldiğini söyleyerek, başvuruların online olarak genel müdürlüğe ulaştırılıp kişiselleştirildiğini ifade etti.

Güner, genel müdürlüklerde 8 makineyle çipli kimlik üretimi yaptıklarını hatırlatarak, "Biz bu işlemlere üretimden çok kişiselleştirme diyoruz. Çünkü her kart o kişiye özel olarak kişiselleştiriliyor. Şu anda günde 72 bin başvurumuz, 62 bin yeni kimlik üretimimiz var. Dokuzuncu kişiselleştirme makinemiz teslim edilmek üzere. Dokuzuncu makinemiz de geldiği zaman artık Türkiye'de günlük başvurunun tamamını aynı gün içerisinde sonuçlandırmış olacağız." dedi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, tüm başvuruların daha çabuk değerlendirilebilmesi için birimlerin hızlı çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Bayram süresince birimlerin tatil yapmadan çalıştıklarını ifade eden Güler, bayram boyunca 410 bin kart yetiştirdiklerini belirtti.

Türkiye Çipli Kimlik Talebinde Rekora Koşuyor

Yeni Çipli Kimlik Kartları Fiyatı Belli Oldu!

YORUMLAR