Civilization 6 Kendi Kulvarında Bir Rekora İmza Attı

Civilization 6 Kendi Kulvarında Bir Rekora İmza Attı

2K ve Firaxis ortak çalışması Civilization 6, sıra tabanlı strateji oyunları arasında 2017 yılının ilk çeyreğinde satış rakamlarıyla kolaylıkla sıyrılacak gibi duruyor.

Çıkışının hemen ardından ilk hafta içinde 1 milyon kopyayı satış noktalarına sevk etmişti. Civilization 6, tüm diğer Civilization oyunları arasında en hızlı satılmaya başlanan oyun olarak gösteriliyor.

Civilization serisi 1991 yılından beri seri halinde geliştirilen ve oldukça beğenilen sıra tabanlı strateji oyunları arasında hatırı sayılır bir öneme sahip. Bağımlılık yapama olasılığı oldukça güçlü olan Civilization serileri 25 yıllık tarihlerine 35 milyon adetin üzerinde satmayı başardılar. Serinin 2010 yılında çıkan Civilization 5, en çok satan sürümlerinde biri olmuş ve yeni altıncı sürümüne kadar 8 milyon kopya satmayı başarmıştı.

Görünen o ki, 24 Ekim 2016 tarihinde piyasaya çıkan Civilization 6, bir önceki sürümünü gölgede bırakacak kadar güçlü olacak. Bir haftalık süre içerisinde 1 milyon kopyayı dağıtmayı başaran oyun yapımcıları, yeni sürümün daha fazla satacağından umutlular. 

Mark Zuckerberg Civilization 6'nın Çıkışını Böyle Kutladı

Civilization VI'nın Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

YORUMLAR