Clash of Clans'ın Geliştiricisi Supercell, 2014 Yılında Gelirini 3 Kat Arttırdı

Clash of Clans'ın Geliştiricisi Supercell, 2014 Yılında Gelirini 3 Kat Arttırdı

Dünyanın en popüler mobil strateji oyunu konumunda olan Clash of Clans çılgınlığı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Öyle ki, oyunun geliştiricisi olan Supercell, 2014 yılında gelirini önceki yıla göre 3'e katlamayı başardı.

Finlandiyalı firmanın finansal raporunu açıklaması ile ortaya çıkan sonuçlar dudak uçuklatacak cinsten diyebilirim. Clash of Clans ile birlikte Hay Day ve Boom Beach oyunlarının da sahibi olan firmanın açıkladığı verilere göre 2014 yılı geliri 1.7 milyar dolar. Firma 2013 yılında açıkladığı finansal raporunda gelirini 570 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Bir sene içerisinde yaklaşık olarak 3 katı fazla gelir etmeyi başaran Supercell'in başarısının en büyük mimarlarından bir tanesi ise şüphesiz Clash of Clans.

Elde ettiği 1.7 milyar dolar gelirin içerisinde kar miktarı ise 565 milyon dolar. Bu rakamda 2013 yılında 267 milyon dolardı. Elde edilen kar miktarını da 2 katından daha fazlasına çıkarmayı başaran Supercell'in bu başarısının uzun bir süre daha devam edeceği kesin. Ayrıca ilerleyen zamanda firmanın yeni oyunlar çıkarması da muhtemel.

Mobil uygulama pazarının liderlerinden bir tanesi olan Supercell, geçtiğimiz aylarda Liam Neeson'ın oynadığı Clash of Clans reklamı ile de büyük sükse yapmayı başarmıştı. Başarılı hamleler ile sürekli gelişimine devam eden Supercell'in Clash of Clans, Hay Day yada Boom Beach oyunlarını denemediyseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Clash of Clans İpuçları ve Hileleri

Clash of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

YORUMLAR