Cliff Bleszinski'nin Birbirinden İlginç Açıklamaları

Cliff Bleszinski'nin Birbirinden İlginç Açıklamaları

Gears of War serisinin arkasındaki adam olarak bildiğimiz fakat oyun dünyasının en çok bilinen isimlerinden biri olarak hatırı sayılır bir kitle tarafından takip edilen Cliff Bleszinski, bu aralar tabiri caizse garip açıklamalarda bulunuyor.

Cliff ilk olarak: "Büyük oyunların (AAA kalite), ikinci el satışları olduğu sürece, fazla tutunamayıp yok olacağını." söyledi. Yani Xbox One'ın sistemini doğru bulduğunu varsayabiliriz. Ardından ise: "Sony'nin reklam amaçlı 2. eli kullanıp PR yaparak, oyuncularla oynadığını" sözlerine ekledi. Adam zaten Microsoft için çalışıyor, Sony'i böyle kötülemesi normal diye düşünmemek lazım. Çünkü Cliff'in sevilmesinin en büyük nedeni; genel olarak olaylara objektif bakması diyebilirim. Bakalım gelecek bize konu hakkında neler gösterecek?

Cliff Bleszinski, çalıştığı Epic Games için Gears of War'dan sonra çok zor da olsa yeni orjinal bir IP (isim) bulduğunu Twitter'dan takipçileri ile paylaştı. Bu demek oluyor ki, yeni hardcore bir oyun daha yolda bulunuyor.

Bu kadar Cliff yeter sanmayın. Ünlü Talk Showcu Jimmy Fallon'ın programına çıktığında Cliff Bleszinski: "Oyun endüstrisinde benden başka çok az insan iyi tanınıyor. Mesela David Jaffe (gow, twisted metal), yıldız olması gereken bir oyun yapımcısıdır. Bunun yanında BioShock Infinite'in dahi çocuğu Ken Levine'i de es geçmemelisiniz." dedi.

Playstation 4 vs Xbox One

YORUMLAR