Çok Az Oyuncu PS4 Pro veya Project Scorpio Sahibi Olmak İstiyor

Çok Az Oyuncu PS4 Pro veya Project Scorpio Sahibi Olmak İstiyor

Nielsen Games tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına bakılırsa; çok küçük bir oyuncu kitlesi Microsoft ve Sony tarafından çıkarılacak yeni nesil konsollara ilgi duyuyor. Bunun sebebi de yeni konsol almanın gereksiz pahalı olması

Playstation 4 ve Xbox One'ın piyasaya sürülmesinin hemen ardından VR başlıkların popüleritesi yükselmiş ve kullanıcılarına bu hizmeti de sunmak isteyen üreticiler, konsollarının yetersiz olduğunu görmüşlerdi. VR'dan uzak kalmamak için yeni bir konsol çıkarmak yerine, halihazırdaki cihazlarına orta seviyeli yükseltmeler yapma yoluna giden Microsoft ve Sony'nin bu hareketinin, oyuncuları etkilemediği söylendi. 

Geçtiğimzi sonbahar aylarında, neredeyse 4K çözünürlükte çalışan Playstation 4 Pro ile oyuncuların karşısına çıkan Sony'nin ardından, Microsoft da şimdilik Project Scorpio olarak isimlendirdiği daha üst seviye bir başka konsolu duyurmuştu. Bu iki girişim, PC'lerde olduğu gibi son teknolojiyi yakalamak için yapılan donanım yükseltmesi olarak tanımlanmıştı. Nielsen Games tarafından yapılan son araştırma, birçok oyuncunun böylesine bir donanım geliştirmesi için yeni konsolları tercih etmeyeceklerini ortaya çıkardı. Hatta birçoğu PS4 Pro ve Project Scorpio isimlerini dahi duymadıkları belirtildi. 

2,000 kişi ile yapılan anket, yaşı 13'ten büyük olan katılımcıların sadece yüzde 13'lük kısmının Project Scorpio ismini bildiğini ortaya çıkardı. Dahası sadece yüzde 27'lik kısmın PS4 Pro'dan haberdar olduğu belirtildi. İş satın almaya gelince, katılımcıların sadece yüzde 15'i PS4 Pro almayla ilgilendiklerini belirtirken, yüzde 13'ü ise Project Scorpio alabileceklerini söyledi.

Yani anket, halihazırda PS4 ve Xbox One sahibi olanların, 399 dolar ödeyip, çok az bir donanım farklılığı olan bir cihazı almayı tercih etmeyecekleri net olarak ortaya koyuyor. Yeni konsol almak isteyenlerin, benzer donanımsal özellikleri sebebiyle daha ucuz olana yönelebileceklerini ortaya çıkmış oldu. Böylesine bir ortamda hem Sony hem de Mictosoft'un yeni konsolları için heyecan verici özellikler bulmaktan başka çareleri olmadığı ortaya çıktı.

Playstation 4, 60 Milyon Barajını Geçti

Microsoft'un Yeni Oyun Konsolu Project Scorpio'nun Fiyatı Ortaya Çıktı

Project Scorpio'nun Gösterileceği Tarih Belli Oldu

YORUMLAR