Corona Virüsü İle Mücadeleye Robot Desteği

Yeni bir yapay zeka yöntemi, Robo Global isimli bir robotik araştırma ve danışma şirketi tarafından ortaya atıldı. Geliştirilen robotik teknolojisi farklı şehirlerdeki hasta ve doktorlar arasında iletişim kurulmasında destek verecek.

Tüm dünyada büyük bir korku atmosferi oluşturan Corona virüsü için robot desteği geliyor. Büyük bir araştırma topluluğu şu anda bu konu üzerinde yoğun araştırmalar yapıyor.

Makine öğrenmesi ve yapay zeka teknolojileri artık birçok alana var. Robotlar, yaptıkları birçok işin yanında artık doğal afetler, çevre kirliliğinin yaşandığı bölgeler gibi alanlarda da görülüyor. Fakat şu anda robotların en fazla yardımcı oldukları konuların başında Corona virüsü ile mücadele var.

Yapay zeka Corona virüsünü bitirebilir

Tüm yapay zeka teknolojileri, corona virüsünün yayılmasını engellemek için bir süredir bazı alanlarda çalışmalar yürütüyordu. Robotlar Corona hastalığına yakalanmadıkları için rahatlıkla yönlendirebiliyor.

Yeni bir yapay zeka yöntemi, Robo Global isimli bir robotik araştırma ve danışma şirketi tarafından ortaya atıldı. Geliştirilen robotik teknolojisi farklı şehirlerdeki hasta ve doktorlar arasında iletişim kurulmasında destek verecek. Teletıp yöntemi denilen bu sistem sayesinde hastalar, semptomlarını kalabalık bekleme odalarına maruz kalmadan bulundukları yerden doktora iletebiliyor.

Bu yöntemde geliştiren Robo Global yöneticileri, Corona virüsünün en fazla bulaştığı yerlerin başında hastanelerin geldiğini ifade ediyor. Hastaneye gitmeden tanı konulmasını sağlayan Teletıp teknolojisi, corona virüsünün yayılma hızını yavaşlatmayı istiyor. Belki de yapay zeka Corona virüsünü tamamen bitirebilecek.

YORUMLAR